Чи може особа, яка непридатна до військової служби перетнути державний кордон України?

Чи може особа, яка непридатна до військової служби перетнути державний кордон України?

У зв’язку з введенням в Україні правового режиму воєнного стану відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 “Про введення воєнного стану в Україні” та на виконання вимог Закону України “Про правовий режим воєнного стану” існують певні правила виїзду за межі України окремих категорій осіб.

Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» перетнути державний кордон можуть особи, які визнані в установленому порядку непридатними до військової служби за станом здоров’я з виключенням з військового обліку.

В умовах воєнного стану для перетину кордону на підставі непридатності до військової служби необхідно мати:

  • висновок військово-лікарської комісії про непридатність;
  • відмітку «виключений з військового обліку».

Державна прикордонна служба України у роз’яснені від 17 березня 2022 року “Щодо порядку організації виїзду за кордон на період дії правового режиму воєнного стану”  визначила, що обмеження щодо заборони на період дії правового режиму воєнного стану виїзду за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років не застосовуються до осіб, зокрема, які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби у військовий час. Підтверджуючими документами може бути: довідка військово-лікарської комісії про непридатність.

Якщо Ваші права порушені необхідно негайно звернутися по безоплатну правову допомогу до сектору Бурштинське бюро правової допомоги Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: вул. Коновальця 2, (1 поверх), м. Бурштин, 77111 або за номером тел. 03438 44015

 

 

Сектор  «Бурштинське бюро правової допомоги» Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено