Йшлося про те, що змінами до Державного бюджету України на 2015 рік і постановою Уряду від 20 травня 2015 року №348 передбачено субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам на будівництво/придбання житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО, а також інвалідів І-ІІ груп з числа учасників антитерористичної операції, які потребують поліпшення житлових умов.
У рамках зазначеної бюджетної програми на поточний рік державою виділено 300 млн. грн. Актуальним є питання ефективного використання цих коштів. На думку учасників «круглого столу», важливо забезпечити прозорість розподілу зазначених грошей. Для цього необхідно залучити громадський контроль, волонтерів, стимулювати до активної праці місцеві державні адміністрації та органи самоврядування.
«На Мінсоцполітики покладено функції контролю за використанням субвенції з державного бюджету на забезпечення житлом членів сімей загиблих учасників АТО та інвалідів, – зазначив Василь Шевченко. – Розроблено прозору процедуру закупівлі житла. Додатково передбачено можливість співфінансування цієї програми з боку волонтерів і держави».
За словами першого заступника Міністра соцполітики, цьогоріч за виділені кошти держава планує придбати на первинному і вторинному ринку більше 700 квартир для зазначених категорій громадян.
Також Шевченко нагадав, що протягом місяця 6 робочих груп з числа фахівців Мінсоцполітики вивчали стан задоволення потреб громадян у соціальній сфері в різних регіонах країни. Визначено і на даний час узагальнюються основні проблеми з метою їх оптимального вирішення.
«Оточити турботою і забезпечити надійний тил нашим військовослужбовцям – це те, що держава зобов’язана забезпечити нашим захисникам», – підкреслив перший заступник Міністра.
Кожен український воїн повинен бути впевненим: якщо з ним щось станеться – держава подбає про його родину. Таким був загальний лейтмотив виступів, які звучали за «круглим столом».