Держенергоефективності: Будинки з нульовим споживанням енергії – це реальність

Держенергоефективності: Будинки з нульовим споживанням енергії – це реальність

news-imageПро це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на круглому столі: «Енергоефективні рішення у будівництві на прикладі проекту OptimaHouse».

«В усьому світі спостерігається тенденція ефективного споживання енергії та використання відновлюваних джерел. Україні також потрібні найсучасніші енергоефективні рішення, які б дозволяли економити традиційні енергоресурси», – повідомив Сергій Савчук та зауважив, що наразі схвалено два Національні плани дій – з енергоефективності та відновлюваної енергетики.

«Національним планом дій з енергоефективності до 2020 року передбачено сприяти залученню інвестицій у будівництво споруд, в яких майже нульове споживання енергії. Крім того, як Національним планом з енергоефективності, так і проектом Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», якийімплементує європейську Директиву 2010/31/ЕС, передбачено розроблення національного плану дій щодо збільшення кількості будівель з близьким до нульового споживанням енергії. Цими документами заплановано щорічне збільшення на 3 % частки будівель з майже нульовим споживанням енергії», – поінформував Голова Агентства та додав, що наразі завдання – втілити в життя ці стратегії.

Проінформувавши про законодавчі ініціативи у сфері енергоефективності, Сергій Савчук висловив сподівання, що кількість подібних до OptimaHouse проектів з кожним роком в Україні збільшуватиметься. «Агентство відкрите до співпраці і готове законодавчо підтримувати та популяризувати  такі проекти», – запевнив він.

Загалом в рамках круглого столу презентовано проект OptimaHouse та ознайомлено з тимиенергоефективними рішеннями, які були застосовані під час його реалізації. У ході обговорення висловлені пропозиції щодо участі держави у реалізації проектів з будівництва пасивних будівель в Україні та пошуку найбільш ефективних інструментів стимулювання будівництва пасивних будівель в Україні.

Також в рамках круглого столу відбувся прес-тур «Енергоефективні рішення у будівництві на прикладі проекту OptimaHouse». Учасникам заходу наочно продемонстровано переваги використання інноваційнихенергоефективних технологій.

Довідково

Національний план дій з енергоефективності та відновлюваної енергетики на період до 2020 року розроблено на виконання вимог ЄС. Обидва Плани реалізують державну політику у цих двох сферах до 2020 року.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 11.04.2016 року

 

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено