Попри борг Енергоринку перед ДТЕК Бурштинською ТЕС більше 1 млрд грн станція реалізувала в повному обсязі не тільки річну ремонтну кампанію вартістю 400 млн грн, а й екологічну програму. На зниження викидів шкідливих речовин в атмосферу, зменшення обсягів складування золи, нарощування діючих золовідвалів без виділення додаткових ділянок землі і мінімізацію негативного впливу на водні ресурси ДТЕК направив понад 15 млн грн.
У 2015 році для охорони атмосферного повітря на Бурштинській ТЕС виконано капітальний ремонт електрофільтру енергоблоку №6 та поточні ремонти електрофільтрів ще на семи енергоблоках. Завдяки цьому, викиди твердих частинок в повітря зменшаться на 700 тон за рік. Загальна вартість ремонтів електрофільтрів становила 7,6 млн грн.
Важливими проектами минулого року стали переоснащення системи пневмозоловидалення на п’яти енергоблоках і ремонт пошкоджених ділянок золопроводів. Це не тільки забезпечить стабільну роботу електрофільтрів даних енергоблоків, а й дасть змогу енергетикам відбирати більше сухої золи для споживачам й, таким чином, зменшити складування золи на золовідвалах. Ці роботи коштували станції 6,9 млн грн.
У 2015 році на Бурштинській ТЕС замінили 430 світильників з ртутними лампами на світлодіодні, які є максимально економними та не наносять шкоди навколишньому середовищу (вартість заміни ламп – 400 тис. грн).
«Ми відповідальні за безпеку нашого виробництва. ДТЕК багато інвестує у розвиток Бурштинської ТЕС, а особливо в екологічні проекти, щоб поліпшити екологічні характеристики станції, яка спроектована майже 50 років тому. Ми не тільки впроваджуємо нові підходи, які відповідають найбільш суворим міжнародним стандартам, а й створюємо ефективну систему моніторингу впливу на навколишнє середовище, залучаємо персонал в природоохоронну діяльність, розвиваємо екологічну культуру. В минулому році Міжнародний орган з сертифікації Certification International (Великобританія) підтвердив, що ДТЕК Бурштинська ТЕС – впровадила та використовує систему управління навколишнім середовищем, яка відповідає світовому стандарту ISO 14001:2004. Цей сертифікат свідчить про перехід на якісно новий рівень управління виробництвом, котрий відповідає світовим стандартам. Незважаючи на складну економічну ситуацію у країні, питання екології, як і раніше, залишаються серед пріоритетних напрямів діяльності ДТЕК», – зазначив директор ДТЕК Бурштинської ТЕС Андрій Шувар.
У 2016 році найбільшим проектом буде подальше нарощування золовідвалів №№ 1,2,3 вартістю 25,75 млн грн. Це дозволить збільшити термін експлуатації діючих золовідвалів на 5-9 років та складувати золу без додаткового виділення землі. Під час будівельних робіт нарощування 9 та 10 ярусів золовідвалу №3, передбачено також регулярне зволоження спеціальними машинами осушених ділянок золовідвалу, вже зараз змонтовано ефективну систему пилеподавлення. Тому, при несприятливих метеоумовах (відсутність опадів, сильний вітер) пиління від золовідвалу буде відсутнє.
Усього, з 2012 року після приватизації Бурштинської ТЕС, ДТЕК інвестував в екологічні проекти на станції 21 млн дол. США.
Джерело
Опубліковано 09.02.2016 року