ДТЕК Західенерго оголосив тендер на розробку технічного рішення із розвороту блоків Бурштинської ТЕС

ДТЕК Західенерго оголосив тендер на розробку технічного рішення із розвороту блоків Бурштинської ТЕС

ДТЕК Західенерго оголосив тендер на розробку технічного рішення для переведення  додаткових блоківБурштинської ТЕС в енергосистему України. Проектне рішення повинно забезпечити надійність і безаварійністьроботи блоків станції, що працюють як в Бурштинському острові, так і в об’єднаній енергосистемі України.

ДТЕК готовий на вимогу системного оператора електромереж НЕК «Укренерго» розгорнути додаткові енергоблоки зБурштинського енергоострова, синхронізованого з ENTSO-E, в об’єднану енергосистему (ОЕС) України. Технічне рішення для цього має бути надійним і узгодженим. Без технічного проекту, підготовленого незалежною проектною організацією, можна реалізувати тимчасове, проте не надійне рішення. Такий підхід не є безпечним для роботи, якобладнання, так і всієї енергосистеми Бурштинського енергетичного острова, оскільки передбачає, що приаварійному відключенні системи шин можливе одночасне відключення до 5-ти енергоблоків, що працюють в ОЕСУкраїни, а також 3 транзитних ліній, що пов’язують Львівську, Івано-Франківську і Тернопільську області.

Якщо на ОЕС України будуть переорієнтовані 5 енергоблоків з 12-ти, то в «острові» одночасно працюватимуть не більше 5-ти енергоблоків. У разі аварійного відключення одного з «острівних» блоків, і до моменту включення вмережу і завантаження резервного блоку, потужностей, що залишаться в роботі, а це 4-и енергоблоки, може не вистачити для покриття споживання острівної частини ОЕС України, тобто неминучі відключення українськихспоживачів, що знаходяться в «острові».

Зараз до 700 МВт електроенергії з Бурштинського енергоострова споживають 3 млн жителів Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Без зваженого технічного рішення, описаного в проектній документації, в разі аварійного спрацьовування захистів і відключення енергоблоків через зміни конфігурації мережі на вимогу НЕК «Укренерго», споживачі Західної України залишаться без електропостачання. В умовах острова, компенсуватипотужності за рахунок інших виробників електроенергії не можливо.

Зазначимо, що розворот блоків Бурштинської ТЕС не вирішує питання дефіциту генеруючих потужностей ОЕСУкраїни, і може нівелювати зусилля по створенню енергетичного острова і синхронізації з європейською енергосистемою. Нагадаємо, без зміни конфігурації мереж «Бурштинського острова» тільки 2 з 12 енергоблоківБурштинської ТЕС можуть видавати потужність в єдину енергосистему України. У липні 2014 р компанія розгорнулаблоки Бурштинської ТЕС № 8 і 9 в ОЕС України.

Опубліковано: 15.08.2015

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено