Інформаційне повідомлення про стан розвитку та розповсюдження основних шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин

Інформаційне повідомлення про стан розвитку та розповсюдження основних шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин

Інформаційне повідомлення № 19 про стан розвитку та розповсюдження основних  шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин в  Галицькому районі

 

за ІІ декаду липня 2020 року.

Гідрометеорологічні умови: На території району протягом звітного періоду спостерігались нестійка по температурі і опадах погода.

Це супроводжувалось різкими коливаннями денних та нічних температур повітря, пройденими грозовими дощами та сильними вітрами.

Мінімальна температура повітря вночі знижувалась до +10-16˚С, максимальна вдень піднімалась до +25-36˚С. Середньодекадна температура повітря становить + 20,3˚С.

В цілому, агрокліматичні  умови для сільськогосподарських культур були задовільними, культури знаходяться в задовільному стані.

 

Фенологія культур

Озима пшениця – збір урожаю

Озимий ріпак – збір урожаю

Ярий ячмінь, пшениця, овес – молочно – воскова стиглість

Кукурудза – викидання волоті

Соняшник – цвітіння

Горох  –  повне дозрівання

Соя – цвітіння

Буряки –  пожовтіння нижніх листків

Багаторічні трави – відростання

Картопля – цвітіння

Капуста пізня – ріст головок

Огірок – цвітіння

Помідора – утворення плодів

Сад (яблуня, груша) – ріст плодів

 

 

Шкідники та хвороби

зернових та зернобобових культур

Погодні умови звітної декади стримували активність шкідників на сільськогосподарських культурах (прохолодні ночі до +10˚С) але сприяли ураженню рослин грибковими захворюваннями.

Ярі зернові – В посівах ярих зернових спостерігаємо заселення площ  хлібною жужелицею, п’явицею, шкідливими клопами. Даними шкідниками пошкоджено від 0,1 відсотків зерна клопами до 8 відсотків рослин шкідниками.

Септоріозом уражено 100 відсотків обстежених площ ярої пшениці. Розвиток хвороби спостерігаємо на колосі. Фузаріозом уражено 3 відсотків колосків.

На ярому ячмені та вівсі гельмінтоспоріоз відмічаємо на колосі. На присадибних ділянках ярого ячменю продовжує свій розвиток жовта іржа.

Кукурудза – відмічаємо відродження гусениць стеблового кукурудзяного  метелика. Шкідника відмічаємо на присадибних ділянках. Продовжується  заселення та пошкодження рослин попелицею 3-5 відсотків.

Відмічаємо ураження рослин гельмінтоспоріозом (нижні листки).

Горох – Продовжується  пошкодження стручків личинками горохової зернівки. Пошкоджено 14 відсотків стручків з чисельністю 2-3 личинки на стручок. Дохарчовуються личинки бульбочкового довгоносика. Спостерігаємо їх за лялькування та вихід жуків нового покоління.

Антракнозом уражено 14 відсотків рослин та 27 відсотків стручків гороху.

Соя – продовжується пошкодження листків листогризучими совками та попелицею. Заселяє сою бульбочковий довгоносик. Спостерігаємо ураження рослин септоріозом.

 

Технічні культури

Соняшник – попелицею заселено 4 відсотки рослин. Ентомофаг:шкідник 1:20. Продовжується ураження нижніх листків септоріозом, де розповсюдження становить 19 відсотків.

Кормовий буряк – посіви буряків продовжує пошкоджувати бурякова попелиця. Заселено до 15 відсотків рослин з чисельністю 1 колонія на рослину. В колонії нараховується до 28 личинок на листок. Посіви заселяють ентомофаги.

Капустяною совкою (гусеницями) пошкоджено 8 відсотків рослин. Шкоди посівам завдають личинки травневого хруща, дротяника, медведка та  слимаки. Продовжується розвиток церкоспорозу, де розповсюдження становить 10 відсотків рослин.

Столовий буряк масово уражує церкоспороз.

 

Картопля та овочеві культури

Картопля. Продовжується заляльковування личинок та вихід нового покоління колорадського жука. Відмічаємо яйцекладку шкідника.

Колорадським жуком заселено до 12 відсотків кущів з чисельністю 1-2 екз./кущ та 1 яйцекладка.

Погодні умови сприяли ураженню рослин збудниками хвороб. Альтернаріозом уражено до 55 відсотків рослин. Фітофтороз набуває епіфітотійного стану. На деяких площах фітофторозом уражено до 100 відсотків рослин.   Продовжує свій розвиток збудник хвороби вірусного скручування листків.

Пізня капуста. Дану культуру пошкоджують личинки капустяної мухи, хрестоцвіті блішки, білокрилка, попелиця та слимаки. Дохарчовуються гусениці капустяного білана та совки. Відмічаємо залялькування їх гусениць.

Спостерігаємо перші ознаки переноспорозу на нижніх листках капусти.

Томати пошкоджує попелиця. Продовжується ураження рослин  фітофторозом.

В посівах цибулі продовжується яйцекладка та відродження личинок цибулевої мухи. Пошкоджено 10 відсотків рослин. Пероноспорозом  уражено 12 відсотків рослин.

Морква – продовжується пошкодження моркви личинками морквяної мухи та багатоїднами шкідниками.

Огірки. продовжує уражувати листки антракноз. Хворобою уражено 12 відсотків рослин.

 

Плодові насадження

Продовжується літ розанної листокрутки та молі, спостерігаємо їх яйцекладку.

Гусеницями яблуневої плодожерки пошкоджено 15 відсотків плодів.

Гусеницями сливової плодожерки пошкоджено 9 відсотків плодів сливи. Відмічаємо заляльковування гусениць.

Пошкоджують листя плодових насаджень попелиця.

Паршу спостерігаємо на 100 відсотках дерев, де розповсюдження становить до 35 відсотків листків.

 

Враховуючи дане інформаційне повідомлення просимо провести обстеження своїх приміщень, посівів та насаджень і у випадку виявлення шкодочинних організмів вжити заходів по недопущенню втрат урожаю.

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено