Інтерв’ю депутата міської ради Андрія Савчака газеті “Вісник Бурштинської громади”

Інтерв’ю депутата міської ради Андрія Савчака газеті “Вісник Бурштинської громади”

Андрій Савчак: «Якщо ти чітко розумієш цілі, які собі ставиш, то все виходить»

Коротко про депутата:

  • депутат Бурштинської міської ради з листопада 2020 року;
  • голова депутатської фракції політичної партії «Платформа громад»;
  • голова постійної депутатської комісії з питань комунальної власності, житлово – комунального господарства, енергозбереження та транспорту;
  • закріплений за виборчим округом № 4 (м. Бурштин, вул. Романа Шухевича);
  • е-адреса: savchak89@gmail.com
  • життєвий девіз: “Чітко поставлена мета – перший крок до будь – якого досягнення. “

Розпочинаємо наше знайомство з депутатами восьмого скликання з Андрія Савчака – одного із наймолодших, але досить амбітного депутата цієї каденції, оскільки п. Андрій у 2020 році не лише планував увійти до депутатського корпусу ради, але і був одним із кандидатів на посаду міського голови Бурштинської міської ради.

– Доброго дня, п. Андрію, Вас вперше обрано депутатом, тому розкажіть нашим читачам трішки про себе. У 1997 році Ви з батьками виїхали до Ірландії, там здобували освіту, повернулися до України у 2015 році. Чому вирішили повернутися? Яку мету Ви переслідували, йдучи в депутати міської ради та висуваючи свою кандидатуру на міського голову?

– Так, з 1997 року ми з батьками проживали в Ірландії, там я навчався спочатку  в молодшій школі St. Kevins, потім – в старшій школі Tallaght Community School. Активно займався спортом. Приймав участь в змаганнях з боксу. Здобув юридичну освіту в університеті Griffith College Dublin. Надавав юридичні консультації з конституційного права та еміграційного законодавства республіки Ірландія. Чому я повернувся? Насправді відповідь дуже проста – тут я вдома, тут у мене власна справа, близькі друзі, які завжди мене підтримують. У рідному місті я знаю як дати собі раду в різних ситуаціях, що не завжди легко виходить десь за кордоном, бо скільки б років ти не жив в іншій країні – ти завжди там будеш залишатися чужим. Крім цього, я впевнений, що своєю позицією, своєю роботою зможу хоча б трішки змінити своє місто і коли буде певний позитивний результат, я буду знати, що в цьому є і мій деякий вклад.  Це також було однією з причин чому я вирішив піти в мери. Я маю з чим порівняти, бачив як живуть люди, як працює влада в Ірландії і хотілося хоч якось застосувати свій досвід на практиці в рідному місті. Але і будучи депутатом, думаю, зможу реалізувати свою мету.

– Андрію, Вам 31 рік і зараз Ви досить успішно займаєтеся власною справою – мережею автомийок в м. Бурштин та с. Дем’янів, а також СТО в м. Бурштині. Також разом із дружиною виховуєте двоє дітей. Чи складно поєднувати з депутатською роботою, адже Ви є головою фракції «Платформа громад» та головою депутатської комісії? З якими труднощами зіткнулися?

– Часу не вистачає у лінивого. Звичайно, депутатська робота займає дуже багато часу, якщо займатися нею серйозно. Це і робота в комісіях, виїзні засідання, робота на окрузі. Але немає нічого неможливого, якщо правильно розподілити свій час. Якщо ти чітко розумієш цілі, які собі ставиш, то все виходить.

– Одним із резонансних питань на початку каденції було питання формування складу постійних депутатських комісій. Депутати боролися за місце в бюджетній та земельній комісіях. Ви ж обрали комісію з питань комунальної власності, житлово – комунального господарства, енергозбереження та транспорту. Більше того, Ви її очолили. Які основні напрями роботи цієї комісії Ви бачите?

– Знаєте, бюджетна комісія працює над тим, щоб розподілити кошти бюджету, а наша комісія повинна, насамперед, шукати шляхи його наповнення. Мені це імпонує, оскільки, повторюся, звик працювати на результат. Напрямів роботи насправді досить багато, в основному, постійна комісія веде роботу для розвитку житлового, комунального господарства та благоустрою, поліпшення обслуговування населення. Працюючи у цій комісії, потрібно добре орієнтуватися в проблемах територіальної громади, розуміти їх виникнення, етапи «розвитку», спроби, які докладалися до вирішення, місцеві інтереси.

– То які основні проблеми в сфері ЖКГ, на Вашу думку, необхідно насамперед вирішувати? Чи маєте уже певні напрацювання?

– Насправді, у цій сфері так багато проблем… Насамперед, це і тепломережі, які потребують повної заміни, оскільки чи не щодня стаються пориви, і необхідність модернізації житлового фонду, і твердість нашої питної води, впровадження роздільного збору та сортування ТПВ, вирішення питання із сміттєзвалищем, стан міських доріг та багато інших. Наша депутатська комісія тісно співпрацює і з КП “Житловик”, і з сектором ЖКГ та обліку комунального майна, маємо різні ідеї, щодо вирішення багатьох проблем, проте, наразі ще дуже рано щось говорити. Сподіваюся, що мешканці громади зможуть оцінити наші напрацювання на ділі, а не на словах.

Але хотів би нагадати бурштинцям про міську програму співфінансування заходів із заміни вікон та дверей у багатоквартирних будинках Бурштинської міської територіальної громади на 2021 рік, яка передбачає можливість заміни вікон та/або дверей у багатоквартирних будинках на умовах співфінансування коштів міського бюджету (30%) та коштів співвласників будинку (70%). Також на 2021  рік затверджено програму про дольову участь співвласників у поточному та капітальному ремонтах багатоквартирних будинків Бурштинської міської територіальної громади, тут фінансування здійснюється у співвідношенні бюджет 40%, мешканці – 60%.

– А як плануєте розподіляти свій депутатський фонд?

– В пріоритеті – допомога на лікування. Фонд не такий великий, щоб можна було зробити щось вагоме на окрузі, для цього разом з мешканцями будемо пробувати залучати кошти з інших джерел.

– Якою бачите подальшу долю КП «Житловик»?

– КП “Житловик” однозначно потребує реформування, наразі, особисто мені ще важко сказати як правильно це зробити, працює відповідна комісія, яка детально вивчає усі “за” та “проти”. Є думка, що деякі напрями роботи (господарства) повинні бути приватними, деякі –  комунальними. Великою проблемою для КП “Житловик” є величезний борг мешканців за комунальні послуги. Поки буде тривати така тенденція – підприємство буде збитковим.

– А як щодо створення ОСББ в місті? Відомо, що для того аби взяти участь у будь-якому грантовому конкурсі щодо модернізації житлового фонду необхідною умовою є функціонування ОСББ.

– Так, створення ОСББ – це один із пріоритетних напрямків в планах моєї роботи. Наразі опрацьовую питання створення ОСББ в одному із будинків по вул. Шухевича, будемо разом шукати варіанти для проведення модернізації цього будинку і в подальшому він стане прикладом для інших. Можливо, так зможемо показати людям, що ОСББ – це єдиний вихід, оскільки місцевий бюджет ніколи не зможе покрити усі видатки для того, щоб привести наші будинки в порядок.

– Нещодавно відбувся розподіл депутатів за округами. Ви будете опікуватися вул. Романа Шухевича. Як плануєте зустрічатися зі своїми виборцями? Як Вас можна знайти?

– Планую щотижня працювати на окрузі, зустрічатися з мешканцями. До мене можна писати на е-адресу (ред. – вказана вище) або телефонувати за номером 097 507 9274.

– п. Андрію, і наостанок: якою б Ви  хотіли бачити Бурштинську громаду наприкінці каденції? Над чим, на Вашу думку, потрібно попрацювати найбільше?

– Все-таки, хотів би не побачити, а відчути! Бо за 5 років, мабуть, не вдасться зробити чогось неймовірного і дуже багато. Але хотілося б знати, що мешканці нашої громади розуміють що міський голова, його заступники, усі відділи та депутати працюють для того, щоб усі населені пункти нашої громади розвивалися. Я люблю наше місто. І хочеться любити Бурштин не лише через те, що він мені рідний, а й тому, що це місто можливостей для кожного. Місто в якому буде комфортно молоді, людям середнього віку ну і, звичайно, старшому поколінню. Бурштинська громада має стати культурною і туристичною, зручною для мешканців та для розвитку бізнесу.

– Дякуємо п. Андрію за розмову, бажаємо Вам успіхів, не втрачати запалу та реалізації всього задуманого!


Джерело: газета “Вісник Бурштинської громади”

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено