Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги

Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги

Законом України «Про соціальні послуги» та Порядком призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 558 від 29.04.2004 (із змінами) непрацюючим фізичним особам (працездатного віку або пенсіонерам), які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, які обслуговуються соціальними службами), передбачені щомісячні компенсаційні виплати.

Непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги (доглядають) громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування та потребують постійної сторонньої допомоги, призначається щомісячна компенсаційна виплата.

Родинні зв’язки між фізичною особою, яка надає послуги, та отримувачем соціальних послуг значення не мають.

Розмір компенсаційної виплати залежить від категорії особи, яка здійснює догляд, та категорії особи, якій надаються соціальні послуги.

Компенсація призначається, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:

15 % — фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам І групи;

10 % — фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам ІІ групи та дітям-інвалідам;

7 % — фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам ІІІ групи та хворим.

Якщо фізична особа, яка надає соціальні послуги, — пенсійного віку, компенсація призначається у зазначених розмірах, виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб.

Компенсаційна виплата призначається з дня звернення за її призначенням.

Особа, яка претендує на отримання компенсації, та громадянин, який потребує надання соціальних послуг, подають заяви до органів соціального захисту за місцем проживання отримувача послуг.

Для призначення компенсації подаються такі документи:
1) фізичною  особою, яка надає соціальні послуги:
– заява про згоду надавати соціальні послуги;
– паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
– висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров’я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;
– копія трудової книжки, а у разі відсутності трудової книжки – письмове   повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової  книжки  та  про  останнє  місце  роботи  чи отримання  доходів;
– заява  про  надання  згоди  на проведення перевірки даних про доходи   особи   з  використанням  відомостей  Державного  реєстру фізичних  осіб  –  платників  податків (з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних»);
2) особою,  яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною):
– заява про необхідність надання соціальних послуг;
– паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
– копія  довідки  до  акта  огляду медико-соціальною експертною комісією  (форма  №  157-1/о, затверджена наказом МОЗ від 30 липня 2012  р. № 577);
– висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування (за  винятком  інвалідів I групи, інвалідність яких  встановлена безстроково та які  згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією потребують постійного стороннього догляду). Порядок видачі такого висновку та його форма затверджуються МОЗ;
3) законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг:
– заява про необхідність надання соціальних послуг;
– копія свідоцтва про народження дитини;
– висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного  стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування.

Компенсація призначається на час встановлення групи інвалідності або на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.

Мешканцям м.Бурштин та с.Вигівка для отримання компенсації необхідно звертатися в відділ соціального захисту населення міської ради за адресою: м.Бурштин, , вул.Січових Стрільців, буд. 4, консультації за телефоном 44-600.

Відділ соціального захисту населення
Опубліковано 05.09.2016

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено