Легалізація зайнятості населення та заробітної плати – важлива тема сьогодення

Легалізація зайнятості населення та заробітної плати – важлива тема сьогодення

Питання легалізації трудових відносин та доходів громадян на сьогоднішній день залишається актуальним завданням не тільки для органів влади та місцевого самоврядування, а й для роботодавців та працівників.

Діяльність пов’язана з легалізацією заробітної плати, підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати є основним напрямком роботи районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення. Міською робочою групою проводиться щомісячний моніторинг рівня заробітної плати підприємств, установ та організацій району, забезпечується обмін інформацією про факти порушень законодавства про працю.

На виконання доручення Прем’єр-міністра України   В. Гройсмана щодо детінізації ринку праці посадовими особами відділу соціального захисту населення, управління Держпраці, територіальними органами ДФС, Пенсійного фонду України, служби зайнятості проводиться інформаційно-роз’яснювальна кампанія про недопустимість відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками, про переваги легальної зайнятості, яка дозволить мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії та забезпечуючи собі майбутнє.

Інформацію щодо фактів виплати неофіційної заробітної плати або неналежного оформлення трудових відносин  жителі міста можуть надати звернувшись на телефонну «гарячу лінію» за номерами:  (03438) 44-936 при Бурштинській міській раді.

Легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості є одним з ключових напрямків роботи Управління Держпраці та її територіальних органів. Згідно постанови Кабінету Міністрів України  від 26.04.2017р. №295 інспектори управління Держпраці можуть здійснювати інспекційні відвідування та невиїзні інспектування з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин. Наслідком виявлених порушень за результатами відвідувань інспекторами Держпраці підприємств є застосування санкцій згідно зі ст. 265 Кодексу законів про працю України. Варто відмітити, що інспекційні відвідування та невиїзні інспектування не пов’язані із заходами державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності відповідно до Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік, який висвітлено  на  інспекційному порталі: https://inspections.gov.ua/

Питання легалізації трудових відносин постійно перебуває на контролі в органів ДФС, адже від надходжень до бюджетів за рахунок оподаткування доходів, які отримують громадяни  залежить вчасне фінансування закладів освіти, охорони здоров’я, культури, оборони тощо. З метою забезпечення позитивних результатів податковою службою проводиться систематичний аналіз страхувальників, які нараховували працівникам заробітну плату у розмірі менше мінімальної в умовах відпрацьованого повного місяця, які здійснювали діяльність без найманих працівників або використовували працю лише однієї найманої особи. Налаштовано регулярний інформаційний обмін між податковими органами і Пенсійним фондом, центрами зайнятості,. Усе це дає можливість податківцям вжити спільних з органами місцевого самоврядування і відповідними територіальними підрозділами органів державної влади контрольно-наглядових заходів і заслуховувати працедавців у разі виявлення ознак порушень трудового і податкового законодавства. Також аналізується інформація з різноманітних внутрішніх і зовнішніх джерел, в тому числі відомості, опубліковані в ЗМІ, одержані в скаргах і зверненнях громадян, заявах юридичних осіб тощо.

Питання легалізації заробітної плати торкається Пенсійного фонду України. Відповідно до діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Щомісячно до управління Пенсійного фонду надходить перелік страхувальників, які виплачують заробітну плату застрахованим особам менше мінімального розміру, встановленого законодавством. Спеціалістами проводиться аналіз та опрацювання страхувальників. За результатами чого, виявляються страхувальники, які фактично недоплачують заробітну плату та єдиний соціальний внесок. Територіальні управління Пенсійного фонду, використовуючи дані реєстру застрахованих осіб, надають інформаційні відомості контролюючим органам та органам виконавчої влади з метою уникнення порушень законодавства про працю з боку роботодавця.

Попри те, що робота усіх органів влади та місцевого самоврядування у напрямку  легалізації зайнятості населення та заробітної плати   дуже важлива і необхідна, громадяни повинні зрозуміти, що їм теж варто підключитися до вирішення цієї проблеми, адже лише спільними зусиллями можна досягти бажаного результату.

Ніхто не зможе краще змусити роботодавців чесно платити зароблені гроші, як самі працівники, які повинні просто не погоджуватися на роботу за невигідними для себе умовами.

Суспільство має усвідомити, що легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас.

 

Відділ соціального захисту

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено