Мінрегіон підтримує Національне впровадження Європейської енергетичної відзнаки в Україні

Мінрегіон підтримує Національне впровадження Європейської енергетичної відзнаки в Україні

news-imageПро це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк 17 березня під час робочої зустрічі з представниками Швейцарського Бюро Співробітництва.

Він також зазначив, що подібні проекти надзвичайно актуальні для України, оскільки сприяють виконанню одного з найголовніших завдань українського Уряду щодо зменшення споживання газу.

Під час зустрічі було обговорено проект договору між Мінрегіоном України та Міжнародним офісом Європейської енергетичної відзнаки щодо Національного впровадження Європейської енергетичної відзнаки в Україні. Оскільки, на думку фахівців Мінрегіону, документ потребує більш детального вивчення і певного доопрацювання, наступне обговорення відбудеться у квітні цього року.

Нагадаємо, минулого року Вінниця стала першим українським містом, яке отримало цю відзнаку. Наступним містом, де буде втілено проект, Уряд Швейцарії обрав Житомир.

Довідка

Європейська енергетична відзнака має на меті підтримку міст, націлених на стійку енергетичну політику та міський розвиток шляхом раціонального використання енергоресурсів та збільшення частки відновлювальних джерел в енергетичному балансі міста.

Процес впровадження ЄЕВ може проводитись як незалежна програма, проте більш вдалий варіант передбачає інтегрованість в місцеві енергетичні програми та програми захисту навколишнього середовища. Також  це може допомогти втілити вимоги «Угоди мерів», зокрема План дій сталого енергетичного розвитку.

Вінниця підписала Меморандум з Швейцарською Конфедерацією про реалізацію у місті спільного проекту з енергоефективності у 2011 році. Договір включав технічну і фінансову підтримку в модернізації системи теплопостачання кількох мікрорайонів міста, підвищення інституційної спроможності КП «Вінницяміськтеплоенерго» та підтримку в отриманні ЄЕВ.

ЄЕВ була започаткована Швейцарією у 1988 році. Вона швидко зарекомендувала себе, як якісна система управління, і була інтегрована до національної енергетичної політики.

На сьогодні понад 1200 міст з 12 країн світу беруть участь у ЄЕВ. Понад 600 з них вже отримали цю відзнаку.

 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 18.03.2016 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено