
«Це реальний крок до самоврядності громад, – поділився з журналістами на прес-конференції, яка відбулася сьогодні, міський голова Долини Володимир Гаразд. – Ми маємо три міста-побратими в Польщі, бачимо, як самоврядність громад, утворення гмін вплинули, в першу чергу, на покращання якості управління громадами. Як наслідок, поліпшення матеріальної, фінансової, ресурсної баз».
В результаті об’єднання територіальних громад, передбаченого реформою органів місцевого самоврядування, на думку міського голови Бурштина Петра Курляка, стане можливим перехід до справжнього народовладдя.
«Управління землями, в тому числі, й за межами населених пунктів, власними коштами, благами стратегічного розвитку переходить саме до громад, – зазначив він. – Тут і починається справжнє народовладдя – основна ідея реформи. Також можу стверджувати, що ця реформа спрямована на порятунок села».
Що село може успішніше розвиватися, об’єднуючись з містом, у Бурштині, за словами міського голови, намагаються доводити на конкретних прикладах. Так, за рахунок коштів з міського бюджету надається допомога сусіднім сільським населеним пунктам, які потребують прибирання дороги, облаштування стадіонів чи організації нових автобусних маршрутів. Відчувши переваги партнерства у вирішенні повсякденних питань, наразі жителі сімнадцяти сіл висловили бажання об’єднатися у громаду навколо Бурштина. Потенційні кандидати на таке об’єднання також 5 сіл Галицького і Калуського районів. До об’єднаної територіальної громади можуть увійти 20-30 тисяч осіб.
Навколо Долини планують об’єднатися дев’ятнадцять громад, в яких проживає 46 тисяч осіб.
При цьому, як визнають міські голови, не останній аргумент на користь об’єднання – наявність у обох містах бюджетоутворюючих успішних підприємств.
Однак планам про об’єднання судилося залишитися лише в думках та на папері, якщо обласна рада найближчим часом не затвердить перспективний план об’єднання територіальних громад області, кажуть Петро Курляк та Володимир Гаразд і складають перелік негативних наслідків від таких кроків. Це і втрата коштів з Державного фонду регіонального розвитку, і призупинення багатьох важливих проектів, і відтермінування отримання повноважень.