Міський голова Роксолана Джура прийняла участь в засіданні колегії Івано-Франківської обласної державної адміністрації, на якій було розглянуто ряд важливих питань

Міський голова Роксолана Джура прийняла участь в засіданні колегії Івано-Франківської обласної державної адміністрації, на якій було розглянуто ряд важливих питань

Сьогодні під головуванням Олега Гончарука відбулося чергове засідання колегії облдержадміністрації. У її роботі взяли участь голова обласної ради Олександр Сич, голови райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад, керівники структурних підрозділів ОДА та територіальних органів центральних органів виконавчої влади.

Перед тим, як перейти до розгляду питань порядку денного, Олег Гончарук спільно з Олександром Сичем вручили державні нагороди мешканцям Прикарпаття.

Почесні звання присвоєні чотирьом прикарпатцям: «Заслужений вчитель України» – учительці Івано-Франківського фізико-технічного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради Ірині Попадюк, «Заслужений працівник культури України» – керівникові народного аматорського хору «Просвіта» Коломийського міського палацу культури «Народний дім» Роману Хімею, «Заслужений працівник освіти України» – директорові загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22 Івано-Франківської міської ради Михайлу Калинюку та звання «Заслужений художник України» – Андрію Шабуніну.

На розгляд колегії було винесено три планові питання:

 

  1. Про своєчасне забезпечення виплати заробітної плати та погашення заборгованості з її виплати у бюджетній сфері області.

Директор департаменту фінансів ОДА Ірина Мацькевич доповіла про стан справ в області щодо виплат заробітної плати.

Вона зазначила, що місцевими бюджетами на виплату заробітної плати у 2017 році передбачено 6431,6 млн грн, що на 45 відсотків більше ніж у 2016 році. За попередньою інформацією місцевих органів влади, станом на п’яте вересня цього року заборгованість із виплати заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетної сфери області з урахуванням поступлень медичної та освітньої субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам за першу половину вересня склала 84,8 млн. грн.

По установах, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, виплата анонсованих платежів за вересень поточного року розпочнеться у встановлені терміни.

Своєю чергою Олег Гончарук зазначив, що минулого тижня мав зустріч я з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, під час якої й обговорювалося питання своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери та надання додаткової субвенції області з державного бюджету України на відповідні цілі.

«Однозначно допомога у вигляді субвенції буде, але цю допомогу ми розподілимо районам і містам у наступній пропорції: хто впродовж року, виходячи з можливостей місцевого бюджету, мобілізував більше ресурсу на зарплату працівникам освіти, медицини, культури, а також провів достатньо заходів задля економії бюджетних коштів, той і отримає більше субвенційних коштів у кінці року. І це все ми зробимо у публічній площині», – зазначив очільник області.

  1. Про підсумки підготовки закладів освіти області до роботи в новому 2017–2018 навчальному році

            Про детальну інформацію щодо готовності об’єктів області до опалювального сезону розповів начальник управління житлово-комунального господарства департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації Ігор Гунін. Він зазначив, що серйозних проблем у підготовці наразі немає. Зокрема, рівень підготовки по різних напрямках становить від 85 до 92 відсотків готовності. Всі незначні питання будуть врегульовані у найкоротші терміни.

«Станом на 15 вересня має бути 100% готовність об’єктів до опалювального сезону», – наголосив Олег Гончарук.

Також очільник Прикарпаття додав, що починаючи з 18 вересня в регіонах працюватиме комісія Мінрегіону України, яка перевірятиме стан готовності житлово-комунального господарства, об’єктів соціальної сфери та інфраструктури області до осінньо-зимового періоду 2017/18 років.

  1. Про стан підготовки до опалювального сезону 2017-2018 року.

Директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктор Кімакович доповів про підсумки підготовки закладів освіти області до роботи в новому 2017-2018 навчальному році.

Він зазначив, що в області проведено відповідну роботу щодо організованого початку нового 2017-2018 навчального року. У районах, містах, ОТГ області здійснено об’їзди-огляди стану готовності навчальних закладів до нового навчального року та опалювального сезону.

Віктор Кімакович акцентував увагу на тому, що для забезпечення дітей дошкільною освітою в області проводяться заходи щодо збільшення мережі дошкільних навчальних закладів. Лише у І півріччі 2017 року їх кількість зросла на 17 об’єктів. Зокрема, відкрито 5 дошкільних навчальних закладів у новозбудованих приміщеннях, 4 дошкільні навчальні заклади у пристосованих приміщеннях. Розпочав роботу приватний дошкільний навчальний заклад, додатково створено 9 груп при діючих дошкільних закладах,  реорганізовано 7 загальноосвітніх навчальних закладів у навчально-виховні комплекси.

Загалом створено 1241 місце для дітей дошкільного віку з метою забезпечення їх права на здобуття дошкільної освіти. До кінця 2017 року планується додатково створити близько 500 місць.

З метою формування оптимальної мережі загальноосвітніх навчальних закладів реорганізовано 19 загальноосвітніх шкіл у навчально-виховні комплекси та призупинено діяльність двох навчальних закладів у зв’язку з відсутністю учнів.

Варто також зазначити, що станом на початок навчального року організовано інклюзивне навчання для 69 дітей у 48 школах, що на 55 дітей більше у порівнянні з попереднім навчальним роком. Крім того, інклюзивне навчання організовано для 2 дітей у дошкільних навчальних закладах.

IMG_7221_(1)_(1)_(1)_(1)_(1)_(1)_(1)_(1) IMG_7328_(1) IMG_7365_(1)_(1) IMG_7526

Джерело: Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано: 07.09.2017 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено