У її роботі взяли участь начальники управлінь, відділів департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та керівники служб системи агропромислового комплексу Івано-Франківщини.
У цьому році по всіх категоріях господарств до збирання маємо
145,2 тис. га зернових та зернобобових культур, з них 53 відсотки у сільськогосподарських підприємствах.
На початку місяця в області розпочато жнива. Станом на 13 липня по всіх категоріях господарств озимого ячменю обмолочено на площі 2,3 тис. га при середній врожайності 57,4 ц/га. Валовий збір зерна складає 13,4 тис. тонн.Окремі господарства Снятинського, Коломийського, Рогатинського районів обмолочують озимий ячмінь при середній врожайності 60 ц/га, а в деяких сягає навіть 64 ц/га. Крім того, зібрані перші гектари гороху при середній врожайності 47,0 ц/га на площі 0,1 тис. га.
Зернозбиральна і зерноочисна техніка підготовлена до жнив. Враховуючи наявність у сільгосппідприємствах високопродуктивних зернозбиральних комбайнів та агрокліматичні умови, прогнозується провести основні жнива за 15-20 робочих днів.
Наявних елеваторів та зерноочисної техніки достатньо для доробки та зберігання врожаю поточного року.
Ознайомитись з переліком техніки та обладнання вітчизняного виробництва вартість яких компенсується за рахунок бюджетних коштів можна на сайтах Мінагрополітики України www.agro.gov.ua та Мінеконорозвитку України www.me.gov.ua. Компенсації підлягає та техніка і обладнання вітчизняного виробництва, які закуплені після 15 березня поточного року, з дати набрання чинності постанови КМУ від 1 березня 2017 року № 130 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».
Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 14.07.2017 року