Неочікувана перемога юних інтелектуалів м. Бурштин

Неочікувана перемога юних інтелектуалів м. Бурштин

U9Gbt4ET6e4Зовсім несподівано завершились зональні змагання обласного інтелектуального турніру серед молоді «Що? Де? Коли?» — Кубок Осмомисла, що проводились 12 березня в м. Калуш на базі Коледжу економіки, права та інформаційних технологій ІФНТУНГ. Несподіванка полягала у тому, що переможцем стала команда-новачок «Це. Там. Тоді», до складу якої увійшли учні Бурштинської гімназії. Конкурентами команди стали досвідчені збірні Долинського, Рогатинського, Калуського, Рожнятівського районів і міст Калуш та Болехів.

Вперше за круглим столом інтелектуальних змагань такого масштабу зібралися Андрій Гащук, Устина Гладій, Роман Вовк, Микола Костишин, Вікторія Гречух та Святослав Сировий. У запасі команди були Василина Скорохода та Ірина Наритник. Моральну підтримку та супровід здійснювали заступник директора з НВР Бурштинської гімназії Ольга Маман та начальник міського відділу у справах  молоді i спорту Галина Олексин.

Теплими словами підтримки та настановами привітав учасників президент Івано-Франківського клубу кмітливих Володимир Макаров – знана людина серед прикарпатських інтелектуалів. Саме він був капітаном та членом збірної команди метикуючих України, його визнано кращим дитячим тренером із цієї захоплюючої гри в СНД. У цей день Володимир Іванович був ведучим зустрічі і слідкував за дотриманням умов гри.

Про перебіг змагань, правила та результати детально розповів капітан команди «Це. Там. Тоді» Роман Вовк:

― Скажіть, будь ласка, з яким настроєм їхали до Калуша? Чи очікували на такий результат?

― До останнього моменту ми не знали складності питань, у яких галузях поглиблювати знання, з командами якого рівня будемо грати. Але зібрались, згуртувались і показали хороший результат. Ні, ми навіть не надіялись на перемогу. Просто поставили собі за мету зіграти гідно.

Над якими питаннями думали найдовше?

― Усі без виключення завдання вимагали логічного мислення та повного зосередження, адже відповідь завжди криється між рядками. Цікавим було питання, для відповіді на яке, ми мали уважно подивитись на зовнішній вигляд однієї із суддей (а це була чарівна панянка з білявим волоссям) та відгадати, якого палива бракувало радянським військовим інженерам для масового випуску бомбардувальників, що були на озброєнні у нацистської Німеччини. Воно забрало найбільше часу, проте ми дали правильну відповідь. Цим загадковим «паливом» є перекис водню. Косметологічна галузь була повністю ним забезпечена, а для заправки особливих літаків його в авіаторів не вистачало.

Чи були якісь цікаві моменти під час гри? Що найбільше запам’яталось?

― Довго будемо ще згадувати, як наш Андрій Гащук зовсім випадково і неочікувано дав правильну відповідь. Питання було про німецьких аристократів та про те, як танець врятував одному із дворян життя. Коли залишилось зовсім мало часу, Андрій запропонував варіант «Барон Мюнхгаузен!». Інших варіантів ніхто з команди не порадив, тому ми погодились на цю авантюру. Коли ведучий зачитував правильну відповідь і прозвучало ім’я Мюнхгаузена, ми справді дуже здивувалися і раділи поповненню балів у нашій скарбничці.

Повністю задоволені командною роботою? Що було найважчим у місії капітана?

― Безумовно є над чим працювати. Будемо наполегливо готуватися до наступного бою, заповнювати деякі прогалини в знаннях, тим самим зміцнимо команду та її потенціал.

Підібрати оптимальний склад – ось, що було найважче. Потрібно було знайти універсальних гравців. Тих, хто підкований у багатьох галузях науки. Думаю, нам це вдалось. Кожен по-своєму ерудований та кмітливий. З такою командою приємно працювати і перемагати.

Команда «Це. Там. Тоді» у напруженій інтелектуальній боротьбі отримала 17 балів до свого рахунку. Команди «Феміда» Рогатинського та «Квест» Долинського районів розділили другу сходинку п’єдесталу, набравши по 12 балів. Ці три команди зустрінуться з фіналістами ще двох етапів зональних змагань, а вже тоді визначиться переможець обласного чемпіонату. Вирішальна гра відбудеться у квітні в Івано-Франківську.

3FVNOK4bk4o

8

 

 

 

 

Роман Миндюк

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено