Обережно грип!!!

Обережно грип!!!

Щорічно від грипу  у нашій країні страждає близько 10%  людей. Основна частина хворих – це діти , бо саме дитячі навчальні або дошкільні установи, а також різноманітні секції та гуртки є ідеальним місцем для розповсюдження вірусу; а також особи у яких зменшена опірність організму.

Вірус грипу поширюється повітряно-крапельним шляхом при кашлі або чханні зараженої людини.

Віруси грипу поділяються на 3 категорії: А,В,С. Тип А зазвичай є причиною сезонних епідемій. Ці віруси змінюються кожні кілька років, тож людський організм не може розвинути повний імунітет до вірусів типу А. Тип В – менш поширена форма захворювання, яка також може стати причиною спалаху грипу кожні 3-5 років. Грип типу С,викликає менш серйозні симптоми і зустрічається значно рідше.

Якщо навчитися відрізняти ГРВІ від грипу, то завжди можна тримати ситуацію під контролем і уберегти себе від серйозних проблем зі здоров»ям.

Різниця між грипом та ГРВІ полягає у наступному:

-Початок захворювання при ГРВІ – поступовий, при грипі – завжди бурхливий;

-Лихоманка. Застуда характеризується незначним підвищенням температури тіла (рідко вище 38,50  С). Різке наростання лихоманки протягом кількох годин до 39-40 С та збереження її протягом 3-4 днів – притаманне грипу.

– Симптоми інтоксикації. Якщо у Вас збережена працездатність і практично немає симптомів інтоксикації: ознобу, рясного потовиділення, сильного головного болю в лобно- скроневій ділянці, болю при русі очних яблук, світлобоязні, запаморочення, ломоти в мязах і суглобах – це швидше за все не грип.

-Нежить і закладеність носа – візитна картка ГРВІ. При грипі зазвичай не буває сильного нежитю. Для нього більш характерна невелика закладеність носа з другого дня хвороби.

-Біль і почервоніння горла майже завжди супроводжують застуду і не завжди грип.

-Кашель, відчуття дискомфорту у грудях у випадку ГРВІ виявляються з самого початку захворювання і носять слабо або помірно виражений характер. При грипі зазвичай виникає болісний кашель і біль за грудиною по ходу трахеї на 2-гу добу хвороби.

-Чхання часто зустрічається при застуді і рідко при грипі.

-Почервоніння очей при ГРВІ буває рідко ( частіше при нашаруванні мікробної інфекції) і досить часто при грипі.

Найпоширеніші ускладнення, що виникають після грипу- пов’язані з дихальними шляхами. Найпоширеніші з них – легенева пневмонія. Зазвичай при пневмонії спостерігається повторне підвищення температури тіла до 38-39 С, біль в легенях, кашель. Менш небезпечними, але також неприємними ускладненнями  можуть стати риніти, синусити, трахеїти. Також нерідко виникають ураження нервової системи, у тому числі запалення головного і спинного  мозку, серед них виділяють арахноїдит, менінгіт і енцефаліт.

Для того, щоб уберегти себе від цього захворювання і уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, радимо дотримуватися наступних порад:

  • Одягатися відповідно до погоди не переохолоджуватися;
  • Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму;
  • Уникати по можливості масового скупчення людей, особливо це актуально під час сезону грипу чи епідемій;
  • Користуватися при необхідності одноразовими масками. Слід користуватися маскою при догляді за інфекційним хворим чи  при спілкуванні з ним;
  • Регулярно провітрювати приміщення і проводити вологе прибирання;
  • Дотримуватись елементарних правил особистої гігієни – мати чисті руки. Інфекція потрапляє в організм через рот, ніс, слизові оболонки яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви торкаєтесь грошей чи тримаєтесь за поручні в громадському транспорті, на яких віруси і бактерії зберігаються в активному стані кілька годин. Тому необхідно часто мити руки з милом;
  • Прикривати ніс та рот хустинкою коли кашляєте та чхаєте.

Найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу є проведення щорічної вакцинації. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною.

На підставі  загальних результатів вивчення циркулюючих штамів вірусів грипу ВООЗ рекомендувала  для виробників включити для складу грипозних вакцин наступні штами вірусів, що циркулюватимуть у північні півкулі в сезоні  2016-2017рр.:

А/Каліфорнія/7/2009 (H1N1)PDM09 – подібний вірус,

А/Hongkong/4801/2014 (H3N2)  –  подібний вірус,

Вірус В/Brisbane/60/2008.

Найкращий час для проведення вакцинацій –  напередодні епідемічного сезону  ( у вересні).Якщо такої можливості не було то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Дотримання цих порад  суттєво підвищить шанси уникнути небезпечного захворювання та його небажаних наслідків і навіть зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч.

Лікар-епідеміолог відділення організації епідеміологічних досліджень Рогатинського міськміжрайонного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України» Оксана Боднар.

Опубліковано 05.12.2016 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено