Щойно настало тепло, як на Прикарпатті активізувалися змії. Уже маємо десяток випадків з початку року, коли плазуни вкусили людей.
Як відомо, в лісах Прикарпаття найчастіше зустрічається лісова гадюка. Натрапити на небезпечних плазунів можна в лісових хащах, але трапляються випадки, коли змію можна побачити і на власному подвір’ї.
Гадюка ні за яких обставин не нападе першою. Зазвичай вони втікають від людей, почувши кроки, стукіт, голоси, одразу ж ховаються в нори або відповзають подалі. Але в спеку їхні відчуття притуплюються, плазуни стають лінивими та малорухливими, а тому люди можуть легко на них наступити.
Шановні бурштинці та жителі села Вигівка! Будьте дуже пильними та, для профілактики укусів змій, застосовуйте найпростіші запобіжні заходи:
- йдучи до лісу, одягати щільні штани, котрі заправляти у високе взуття;
- будьте особливо уважні перед тим, як ступати у зарослі ями;
- збираючи гриби чи ягоди, користуйтесь палицею, щоб перевіряти зарості;
- не намагайтеся впіймати гадюку або іншу невідому змію;
- при ночівлі в полі, лісі уникайте розташовуватися біля колоній мишей-полівок та інших гризунів, опливших брустверів окопів, хащ чагарнику, трухлявих пеньків, дерев з дуплами, біля входу до нори або печери, тобто улюблених місць полювання гадюк;
- щільно закривайте вхід до намету, щоб змія не могла туди заповзти;
- переміщуючись лісом, полем в темний час доби, користуйтесь ліхтарем. Світло відлякує змій і допомагає Вам їх виявити на Вашому шляху;
- вирушаючи на сімейний пікнік, риболовлю, збір грибів чи ягід, не полінуйтесь провести бесіду з дітьми.
Якщо ж Ви все-таки зустрілися зі змією рекомендовані дії після укусу в польових умовах:
Протягом 5-10 хвилин, закусивши зубами шкіру, енергійно відсмоктувати отруту з ранок, спльовуючи кров. Рот при цьому бажано періодично прополіскувати водою. Якщо до цього заходу вдатися не пізніше 3-5 хвилин з моменту укусу то цим вдається видалити до 40% отрути, яка не встигла потрапити в кровотік (в ротовій порожнині не повинно бути саден, ранок та каріозних зубів). Після продезинфікувати ранки (йодом, одеколоном, горілкою і т.п.).
Далі хворого обовязково доставити в найближчий лікувальний заклад, де йому нададуть кваліфіковану медичну допомогу і введуть протиправцеву сироватку.
За допомогою звертаймось по номеру 103.
Опубліковано 27.06.2017 року