Ольга Ріжко (староста с. Бовшів): сподіваємося на те, що децентралізаційна реформа колись все ж принесе очікувані плоди

Ольга Ріжко (староста с. Бовшів): сподіваємося на те, що децентралізаційна реформа колись все ж принесе очікувані плоди

Продовжуючи знайомити вас із населеними пунктами нашої громади говоримо із старостою Бовшівського старостинського округу Ольгою Ріжко.
– Ольго Миколаївно досить несподівано для багатьох Ви очолили Бовшівський старостинський округ? Це було очікувано для Вас?
– Справді, це трапилося дещо неочікувано, проте я десь розумію, що цьому призначенню передувала моя багаторічна робота у Бовшівській сільській раді на посаді діловода. Адже не секрет, що спочатку у старостинських округах планувалося призначити тільки старост, без діловодів. Тому передбачалось багато паперової роботи, яку я у Бовшеві виконую з 2006 року. Тож, напевно, нинішній владі громади не хотілося якихось кардинальних змін. Проте нині маємо ще й діловодів, тож паперовий тиск на мене дещо зменшився. Є трохи більше часу для важливіших справ.
– Як справляєтеся, адже до об’єднання людей у штаті було більше?
– Наразі великих завалів немає. Проте двоє – то трохи замало. До прикладу у нас раніше був працівник з благоустрою, котрий займався благоустроєм села, прибиранням. Тепер такого нема. Минулого тижня була толока, то я хочу подякувати всім жителям Бовшева, котрі вийшли і допомогли нам прибрати село. Можливо колись цим займатимуться працівники КП «Житловик», можливо якоїсь іншої новоствореної структури. Але такі послуги обов’язково мусять надавати.
– Оскільки Ви людина не нова – то всі проблеми і потреби Бовшева знали раніше. Та все ж, що для бовшівчан зараз найголовніше?
– Найголовнішим питанням була, є і залишається якість питної води. Не секрет, що вся вода у нас із сажею. У нас частково у селі вже є централізоване водопостачання, але ще не всі вулиці підключені до мережі. Хоча документацію для проведення цих робіт ми маємо. Тож питання продовження підключення людей до водопостачання залишається найактуальнішим. Знаю, що минулого тижня у Бурштині відбулася нарада голів Галицької, Бурштинської, Більшівцівської та Дубівецької громад, на котрій це питання обговорювалося. Тож, сподіваюся, скоро ми будемо мати якісь відповідні рішення. Усе тепер залежить від керівництва громади. Також варто було б покращити стан деяких сільських доріг.
– З ким зараз укладені договори на водопостачання?
– Якраз триває процес підписання договорів із КП «Житловик». Це стосується і водопостачання і вивезення сміття. Але, якщо щодо водопостачання, то ціна як в нас, так і в Бурштині співпала, то щодо вивозу сміття – люди трохи спантеличені: якщо раніше сміття вивозили щотижня нашою машиною і платили за це 10 гривень з двору за місяць, то тепер машина приїздить двічі на місяць, а послуга вартує 25 гривень за раз. Вважаю, що двічі на місяць – трохи мало і є занепокоєння щодо появи стихійних сміттєзвалищ. Але, сподіваюся, люди віднесуться з розумінням до ситуації і скоро все стане на свої місця.
– А щодо каналізації?
– Колись давно у планах сільської ради було питання каналізування Бовшева. Проте це дуже дорого, тож була закуплена асенізаторна машина і наразі таке питання не є актуальним для села. Може колись, згодом.
– Скільки така послуга вартує?
– З одного «кільця» сто гривень.
– Бовшів, як відомо, був до об’єднання одним із найбагатших населених пунктів нашого району. Пам’ятаю як повідомляли у ЗМІ про закупівлю комунальної техніки та багатьох інших необхідних і корисних речей. Зараз усе це відійшло на баланс громади. То, можна сказати, село зараз втратило?
– Так одразу важко сказати. Звичайно, уся техніка та майно зараз перейшли на баланс громади, проте всі жителі села сподіваються на розуміння керівництва громади та депутатського корпусу громади і сприяння у вирішенні поточних проблем Бовшева. І, звичайно, усі ми щиро віримо у краще майбутнє і в те, що така децентралізаційна реформа колись все ж принесе очікувані плоди.
– Які роботи заплановано у Бовшеві вже на найближчі дні?
– По основному фонду ще треба дивитися, а з фонду охорони природнього середовища у Бовшеві заплановано роботи з озеленення парку імені Тараса Шевченка та укріплення берегоукріплювальних споруд. Також в усій громаді планують боротися із Борщівником Сосновського.
– Яку ще проблему виокремите?
– Відтік молодого населення. З кожним роком все менше людей іде працювати на станцію. Молодь виїжджає за кордон, рідше – у великі міста. Люди сьогодні не бачать перспективи у селі. Навіть такому, як Бовшів. Адже у нас сьогодні ще повноцінно працює школа, дитячий садок, у нас добра амбулаторія, є свій, закуплений за кошти сільської ради, стоматологічний кабінет, переважно добрі дороги. А молодь все одно втікає. Адже усі хочуть доброї гідно оплачуваної роботи. Трохи врятувало ситуацію ВО «Карпати», котре довозить людей у обласний центр, але на цьому наразі все.
– До речі, про школу. Згідно з новим рішенням ради вона зараз перетворилася у гімназію.
– Так. У нас зараз діє гімназія І-ІІ ступеня. До школи сьогодні ходить 99 учнів. Класи наповнені. Але, на жаль, народжуваність продовжує падати. Як воно буде далі – наразі не відомо. До слова, вже у цьому році у Бовшеві померло 13 осіб, народилось двоє і приписалось двоє. Тобто наразі маємо демографічну ситуацію із знаком мінус 9.
– Ви вже згадували про стоматкабінет. Що ще можете сказати по медицині? Скільки людей підписало декларацію із лікарем?
– Як ви писали у минулому номері, у нас сімейний лікар той, що і в Задністрянську. Тобто це наш місцевий сімейний лікар, котрий пів дня працює у Бовшеві і пів дня – у сусідів. А потім міняється: якщо там зранку сьогодні, то у нас зранку завтра. Усе, разом із стоматологічним кабінетом зараз передано на баланс відповідних медичних установ Бурштина, але все працює. Щодо декларацій, то на сьогодні перепідписали угоди з сімейним лікарем майже 800 людей. То трохи мало, але маємо те, що маємо. Інші люди або підписали декларацію з кимось іншим, або просто ще не встигли переоформити договір. До слова, з минулого тижня у нас розпочали перші етапи вакцинації від Covid-19. Тому прошу жителів села слідкувати за повідомленнями у соціальних мережах.
– У Вас є футбольна команда «Касова» Бовшів, котра зараз представляє вже цілу громаду у другій футбольній лізі області. Чи обговорювали Ви вже із кимось питання функціонування команди і в наступних сезонах?
– Зараз у нас створена ГО «Футбольний клуб «Касова», засновниками якого є голова ПАФ «Бовшівська» Григорій Івасишин, депутат від села у Бурштинській міській раді Ганна Очкур та керівник команди Йосип Паук. Маю надію, що команда братиме участь і в наступних змаганнях, але все зараз залежить від засновників. Також хочу відзначити, що у нас в селі успішно діє футбольна секція від проєкту ФК «Шахтар» «Давай грай», тренування у якій проводить знаний у районі тренер Василь Макар. Також своєрідною футбольною гордістю нашого села є футбольне поле та благоустрій, який зроблено навколо нього. Це все заслуга сільських депутатів попередніх скликань та голови села Ганни Очкур. Зараз до нас приїздять футбольні колективи з усієї області і ми маємо де їх приймати.
-Працівники вашого Будинку культури зараз розповсюджують дуже багато відеороликів присвячених до різних дат та урочистостей. Тож, попри карантин, культурне життя у Бовшеві триває.
– Справді, дуже хочу подякувати усім працівникам культури Бовшева за те, що не сидять, склавши руки, а продовжують працювати і доносити до людей те прекрасне слово мистецтва. Звичайно, карантин дещо вибив нас усіх із звичної колії, проте вже скоро, маю надію, наш клуб знову запросить бовшівчан до свого залу. Також хочу зазначити, що усі ми щиро гордимося нашим танцювальним колективом «Едельвейс», котрий продовжує славити Бовшів не тільки у області, а й за межами України.
– «Хрест тверезості» – одна з родзинок села. Як він працює? Чи справляється з обов’язками?
– «Хрест тверезості» – одна із ініціатив самих жителів села, котрий працює рівно так, як кожен від неї того чекає. Звичайно, це досить символічно і питання більше віри аніж практики, проте якщо він допоміг хоча б комусь одному – це вже плюс. Не варто забувати, що у Бовшеві ще є криївка, а однією із найбільших туристичних локацій є власне Касова Гора, котрою зараз опікується Галицький Національний заповідний природний парк. Тож у нас є на що подивитися і ми маємо чим похвалитися.
– Яким Ви бачите Бошів у майбутньому?
– Чистим гарним красивим селом, котре відоме на всю Україну не тільки тим, що на його землях знаходиться ДТЕК Бурштинська ТЕС, а й тим, що у нас є заповідна Касова гора, що у нас люди вміють грати у футбол, що у нас люди вміють працювати і відпочивати. А – головне – мають де це робити. Дуже тішимося, що наш багаторічний голова Ганна Очкур зараз є депутатом Бурштинської міської ради і надіємося на те, що нам разом вдасться втілити в життя все заплановане і напланувати ще більше.

Газета “Вісник Бурштинської громади”

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено