Патронат над дитиною

Патронат над дитиною

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/ законними представниками, надання її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю, відповідно до найкращих інтересів дитини.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.
Кандидат у патронатні вихователі подає до соціального закладу за місцем проживання такідокументи:
-заяву;
-копіюпаспорта України;
-копію трудової книжки (при наявності);
– висновки про стан здоров я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866;
– довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;
– копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
– письмова згода на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.
Кандидат у патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, разом з повнолітнім членом своєї сім’ї, що братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною за клопотанням соціального закладу проходить обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики.
За результатами навчання регіональний центр видає кандидатові у патронатні вихователі та членові його сім’ї довідку про проходження навчання та у разі його успішного проходження-рекомендацію про можливість надання послуги з патронату над дитиною.
Орган опіки та піклування протягом місяця у разі наявності рекомендації про можливість надання послуги з патронату над дитиною укладає з кандидатом у патронатні вихователі договір про надання послуги з патронату над дитиною.
Обов’язки, права та відповідальність патронатного вихователя під час перебування дитини у його сім ї визначається договором про патронат над дитиною, типова форма якого затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 148.
Термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців, в окремих випадках – до 6 місяців.
Як оплачуються дані послуги?
На утримання кожної дитини, влаштованої у сім’ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога. Розмір соціальної допомоги становить два з половиною прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць:
– для дітей віком до 6 років: з 01 грудня 2020 р-4802 грн, з 01 липня 2021 р. – 5032 грн;
– для дітей віком від 6 до 18 років: з 01 грудня 2020 р-5987 грн, з 01 липня 2021 рік – 6275 грн.
Соціальна допомога виплачується на кожну дитину, влаштовану в сім’ю патронатного вихователя.
Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною здійснюється шляхом виплати патронатним вихователям грошового забезпечення. Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. З 01 грудня 2020 р. -11350 грн, з 01 липня.2021 р.-11895 грн.
Якщо в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків.

 

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено