10 429 195 грн спрямовано з бюджету громади для соціальної підтримки військовослужбовців та родин загиблих Героїв у 2024 році у межах програми відділу соціального захисту населення.
На території громади проживають 705 військовослужбовців. Протягом 2024 року із заявами на матеріальну підтримку до сектору з питань ветеранської політики звернулося 580 військовослужбовців та ветеранів.
Протягом звітного періоду в межах програми соціальної підтримки за рішенням координаційного комітету було надано фінансову допомогу військовослужбовцям, ветеранам та членам їх сімей на загальну суму понад 5,7 млн грн. Зокрема:
- Матеріальна допомога на лікування військовослужбовців та їхніх сімей – 1 017 000 грн.
- Одноразова допомога бійцям 5 000 грн, призваним із 24.02.2022 року, які не мають статусу УБД на оплату комунальних послуг – 1 119 500 грн.
- Одноразова допомога 20 000 грн у зв’язку із мобілізацією (виплачується з січня 2024 року ) – 1 680 000 грн.
- Матеріальна допомога особам, призваним на військову службу за контрактом – 160 000 грн.
- Одноразова допомога військовослужбовцям до Дня Незалежності України – 637 000 грн (виплачено допомогу автоматично, без звернень);
- Одноразова допомога військовослужбовцям до Дня Захисників і Захисниць України – 639 000 грн (виплачено допомогу автоматично, без звернень);
- Допомога постраждалим учасникам Революції Гідності – 10 000 грн.
- Допомога багатодітним, малозабезпеченим, сім’ям із важким матеріальним становищем – 399 000 грн.
- Фінансування організаційних заходів (підвіз учасників бойових дій, організація зустрічей, семінарів, оздоровлення дітей учасників бойових дій) – 15 600 грн.
Окрім матеріальної допомоги, міська рада реалізовує програми соціально-психологічної підтримки, які спрямовані на адаптацію військовослужбовців до мирного життя. Організовано консультації, тренінги, а також спортивні заходи, які допомагають ветеранам підтримувати фізичну форму, знімати стрес та інтегруватися в громаду.
Проведення спортивних заходів серед ветеранів стало доброю традицією для Бурштинської громади. Бо спорт та відчуття суперництва допомагають захисникам, що уже повернулися з фронту, віднайти себе у нових реаліях та знаходитись серед однодумців, яких об’єднують спільні ідеї та світогляди.
Спортивні заходи для ветеранів війни:
- Турнір із міні-футболу серед ветеранів-учасників бойових дій до Дня Героїв (команди Бурштинської, Галицької та Рогатинської громад).
- Турнір із міні-футболу до 33-ї річниці Незалежності України (команди Рогатинської, Бурштинської та Галицької громад).
- Турнір на каяках до 470-річчя міста Бурштин, який об’єднав ветеранів із Галицької, Добротвірської та Бурштинської громад.
Фінансова та соціальна підтримка військових і їхніх родин – це реальний спосіб сказати «дякую» тим, хто боронить нашу країну. Ми прагнемо допомогти їм у повсякденних справах, підтримати у важкі моменти та показати, що громада поруч і завжди готова підставити плече.
Підтримка родин полеглих та зниклих безвісти Героїв
Підтримка родин загиблих та зниклих безвісти військовослужбовців є однією з найважливіших місій громади, адже це не лише матеріальна допомога, а й знак шани та вдячності за жертовність і мужність Героїв. Родини, які втратили своїх близьких у боротьбі за мир та незалежність, мають відчувати постійну підтримку громади як у повсякденному житті, так і в особливі моменти. Турбота про дітей, батьків і дружин полеглих захисників — це не просто обов’язок, а прояв людяності та глибокої поваги до тих, хто ціною власного життя відстояв наше право жити у вільній країні.
Протягом року Бурштинська міська рада тісно співпрацювала із ГО «Родина Героїв Бурштинської громади», щоб родини Героїв отримували не лише фінансову підтримку, а й емоційну та соціальну допомогу, яка допомагає долати труднощі, продовжувати жити, мріяти та будувати майбутнє.
У 2024 році Бурштинська громада провела в останню путь 17 Героїв, які віддали свої життя за свободу та незалежність України. З початку АТО громада втратила 73 воїнів, серед яких 59 загиблих та 14 померлих. Ще 21 військовослужбовець вважається безвісти зниклим, а двоє — перебувають у полоні. На офіційному сайті громади створено електронний меморіал пам’яті, де викарбувано імена кожного, хто став частиною цієї болючої, але героїчної історії.
Громада щомісяця надає фінансову допомогу родинам загиблих та зниклих безвісти:
- 1500 грн — щомісячна підтримка родинам загиблих та зниклих безвісти.
- 500 грн — на оплату житлово-комунальних послуг сім’ям, члени яких загинули під час бойових дій.
- Щомісячні виплати дітям загиблих до 18 років.
Протягом року за програмою соціальної підтримки та за рішенням координаційного комітету було виділено понад 2,7 млн грн для підтримки родин Героїв:
- Надання щорічної матеріальної допомоги сім’ям загиблих військовослужбовців до роковин трагедії – 1 050 000 грн;
- Надання матеріальної допомоги на поховання у зв’язку із втратою члена сім’ї, смерть якого пов’язана із здійсненням заходів з національної безпеки і оборони – 260 000 грн;
- Здійснення щомісячної виплати дітям до 18 років загиблих, померлих військовослужбовців – 210 279 грн;
- Надання матеріальної допомоги до Дня пам’яті 29 серпня сім’ям загиблих та померлих учасників бойових дій – 180 000 грн;
- Надання матеріальної допомоги з оплати вартості житлово комунальних послуг у розмірі 500 грн. щомісяця сім’ям, члени яких загинули під час проведення бойових дій – 507 305 грн;
- Надання матеріальної допомоги сім’ям захисників, які померли після демобілізації – 120 000 грн;
- Надання матеріальної допомоги допомоги сім’ям зниклих безвісти під час бойових дій – 240 000 грн;
- Надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих до Дня Героя 23 травня – 60 000 грн;
- Виділення коштів для придбання продуктових наборів родинам загиблих до Великодня, Різдва да дітям до Миколая – 165 000 грн;
Соціальні ініціативи охоплюють не лише фінансову підтримку, а й заходи, які дозволяють родинам відчути турботу громади. Діти загиблих військовослужбовців мають можливість брати участь у спортивних змаганнях, майстер-класах, екскурсіях, відвідувати виставки та культурні події. Також організовано психологічну підтримку для родин, які переживають важкі втрати.
У межах міської Програми соціальної підтримки військовослужбовців та членів їх сімей вони мали нагоду відвідати дельфінарій “Оскар” у місті Трускавець. Побували також і на виставці рідкісних видів тварин та птахів. Екскурсія також охопила відвідування зоопарку “Лімпопо”, що у селі Меденичі, де діти та дорослі отримали можливість зустрітися з дивовижним світом диких і екзотичних тварин. Ці поїздки — не лише можливість відволіктися та відпочити, а й важливий елемент психологічної підтримки. Родини Героїв втратили найдорожчих людей заради нашого миру, тому завдання громади й влади — забезпечити їм постійну турботу та допомогу.
Від початку року гарною традицією стало вітання дітей наших полеглих захисників, які відсвяткували свій день народження у кафе “BOSTON”.
На 67-ій сесії Бурштинської міської ради, яка відбулася 31 жовтня, було офіційно затверджено Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин Бурштинської міської територіальної громади». Згідно Положення таке звання присвоюється військовослужбовцям та учасникам бойових дій — Героям, які проявили мужність і відвагу, захищаючи країну, та тим, хто у цій боротьбі віддав найцінніше – життя.
Було визначено, що «Почесні громадяни», а також члени сімей загиблих або померлих Почесних громадя будуть щороку до Дня громади (остання неділя червня) отримувати одноразову грошову допомогу в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Ми продовжуємо працювати над тим, аби кожен військовослужбовець, кожна родина Героя відчували, що громада поруч і готова допомогти. Це не лише наш обов’язок, але й щире бажання підтримати тих, хто зробив і робить усе можливе для нашої свободи.