Підвищення мінімальної зарплати – підвищення рівня соціального захисту громадян, які працюють

Підвищення мінімальної зарплати – підвищення рівня соціального захисту громадян, які працюють

З 1 січня цього року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» затверджено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі – 3200 грн., у погодинному розмірі – 19,34 грн., прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб, у розмірі 1600 гривень.

Зміни, внесені Законом України від 06.12.2016 № 1774-VIII, до Закону України «Про оплату праці», ввели новий термін: «Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка)» – встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Водночас змінено визначення терміну «мінімальна заробітна плата». Відтепер у її склад можуть входити певні надбавки, доплати, місячні чи квартальні премії. По суті – посадовий оклад у штатному розписі може бути встановлено як 1600 грн., але роботодавець має забезпечити, щоб нарахована заробітна плата за повністю виконану місячну (годинну) норму праці становила не менше мінімального розміру, тобто 3200 гривень.

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить донарахування до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Важливо зазначити, що не всі виплати можуть входити в це коригування. Відповідно до статті 3-1 Закону «Про оплату праці» при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати: за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Довідково

Розпорядженням міського голови від 24.01.2017 р. № 14 створено робочу групу з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. Основним завданням цієї групи є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед роботодавців та населення з реалізації законодавства про працю, забезпечення оперативного реагування на звернення громадян про факти виплати заробітної плати у розмірі менше мінімального, недопущення скорочення працівників бюджетної сфери та переведення їх на роботу в режимі неповної зайнятості.

Відділ соціального захисту населення
Опубліковано 09.02.2017 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено