Шановні жителі м. Бурштин, с. Вигівка та їх гості!
Вибратись на природу в теплі літні дні для багатьох є значне задоволення. Намет і вогнище — неодмінна особливість колективного відпочинку в лісі чи біля річки.
Любитель вогнища повинен пам’ятати, що влітку особливо небезпечні лісові й польові пожежі. Розводити вогнища можна лише в дозволених місцях. Користуйтеся вогнищами типу «колодязь», «намет», «зірочка» і обов’язково обкопуйте їх канавкою.
Причинами пожежі в лісі можуть стати блискавка або засуха, але основною причиною виникнення пожеж у лісі є необережність людини.
Пам’ятайте, що украй небезпечно:
– кидати палаючі сірники, недокурки;
– палити суху траву;
– розводити вогнища;
– залишати в лісі промаслені або просочені іншою горючою речовиною шматки тканини.
Щоб запобігти пожежі рекомендуємо такі правила поведінки в лісі:
– розводити багаття в лісі тільки в спеціально передбачених для цього місцях;
– перед тим як розпалювати багаття, звільніть місце для нього від нагромадження сушняку, сухої трави або ж обкопайте місце навколо багаття невеликим рівчаком;
– багаття розпалювати дрібними сухими сосновими і ялиновими гілками, корою, недогарком свічки, трісками тощо;
– під час дощу багаття розводити під накриттям з брезенту або плащ-накидки. У суху погоду навколо багаття прибирати суху траву, мох, хвою, щоб запобігти пожежі;
– перед сном багаття гасять і заливають водою. Якщо потрібно зберегти вогонь, то на ніч призначають чергового або засипають багаття попелом;
– після відпочинку обов’язково загасіть вогонь, залийте багаття водою, якщо її немає, то розгребіть головешки та подрібніть великі вуглини;
– не лягайте відпочивати біля багаття – це небезпечно, ви можете обгоріти або й задихнутися.
Категорично забороняється розводити багаття на торфовищі!
Забираючись додому, погасіть тліючі головешки, закопайте сміття (целофан, скляний посуд заберіть із собою, адже він не розкладається в ґрунті). Хай на місці вашого відпочинку буде чисто — наступного разу сюди прийдуть інші.
При виявленій пожежі в лісі терміново телефонуйте – 101
Окрім цього на місцях відпочинку можливе знаходження вибухонебезпечних предметів, які становлять смертельну загрозу.
До них належать:
- артилерійські снаряди;
- реактивні й інженерні міни;
- авіабомби;
- ручні гранати;
- детонатори.
Всі вони містять вибухові речовини і можуть вибухнути від удару, тертя, струсу або інших механічних впливів.
Вибухові речовини, що застосовуються в боєприпасах, являють собою хімічні сполуки різноманітного кольору – від світло-жовтого до темно-коричневого. Навіть після довготривалого перебування, у воді або землі ці речовини не втрачають здатності вибухати, а в деяких випадках, після хімічної взаємодії з металевим корпусом боєприпасів, утворюють новий вид дуже чутливої сполуки.
Вибухонебезпечні предмети, що залишилися невиявленими після Великої Вітчизняної війни, можна знайти під час відпочинку поблизу водоймищ, у лісі, у полі, на городі, у руїнах будівель і під час розкопок. Частіше вони виявляються в місцях колишніх бойових дій.
ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ
З метою своєчасного виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно: ретельно оглядати місце відпочинку.
Щоб уникнути нещасних випадків, потрібно пам’ятати, що зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в грунті або у воді сильно змінюється. Вони під впливом вологи деформуються, іржавіють і від найменшого дотику вибухають.
Тому у випадку виявлення незнайомих або схожих на вибухонебезпечні предмети потрібно:
- ні в якому випадку не чіпати їх;
- організувати огородження або охорону місця знахідки;
- терміново повідомити поліцію, військкомат, управління (відділ) з питань надзвичайних ситуацій або інші органи виконавчої влади;
- видалити всіх сторонніх від місця знаходження боєприпасів.
ШАНОВНІ БАТЬКИ, ВЧИТЕЛІ, ДОРОСЛІ ПАМЯТАЙТЕ САМІ ТА РОЗЯСНЮЙТЕ ДІТЯМ, ЩО ЧІПАТИ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ НЕ МОЖНА- ЦЕ ЗАГРОЖУЄ ЖИТТЮ !
При виявленій вибухонебезпечних предметів терміново телефонуйте – 101, 102.
Опубліковано 03.07.2017 року