Міська рада Бурштина та ГО “Молода Просвіта” оцінили польське місцеве самоврядування

Міська рада Бурштина та ГО “Молода Просвіта” оцінили польське місцеве самоврядування

польща

У травні протягом тижня члени Івано-Франківської обласної організації «Молода Просвіта» і представники Бурштинської міської ради (відділу культури, туризму і зовнішніх зв’язків, відділу у справах молоді та спорту, організаційного відділу) ознайомлювалися з досвідом співпраці місцевого самоврядування Польщі та локальних громадських організацій.

За декілька днів було відвідано і великі міста,  і досить розвинені села Польщі, зокрема – Варшаву, Велюнь, Осякув, Стробін, Бичину, Ожарув. Усюди відбувалися цікаві та пізнавальні зустрічі з представниками влади, громадськості, які ділилися власним досвідом результатів децентралізації.

Згідно польських законів, місцеве самоврядування має право перекладати деякі свої функції на зацікавлені громадські об’єднання. Так, у всіх населених пунктах Польщі, незважаючи на кількість мешканців, неприбуткові організації у тісній співпраці з місцевою владою ведуть публічні школи, бібліотеки, центри соціалізації та інтеграції неповносправних осіб, одиноких людей, бізнес-інкубатори та багато іншого, що є у повноваженнях влади, але шляхом оголошення відкритого конкурсу передано на інститути громадянського суспільства. У такому випадку виконавці на свою роботу отримують більшу частину коштів саме з бюджету населеного пункту. Місцева влада всіляко сприяє розвитку третього сектору – надає безоплатно приміщення, веде відкритий діалог, передає повноваження.

«Наші добрі сусіди – поляки – давно зрозуміли, що саме розвиток сіл і містечок робить державу сильною, – говорить керівник ІФОО «Молода Просвіта» Євгенія Бардяк. – Місцеве населення краще знає про свої потреби, тому вмотивоване якісно їх втілювати на практиці. Важливо, аби українська влада побачила нарешті в громадських організаціях надійного союзника у локальному розвитку нашої країни і, я впевнена, позитивні результати не змусять себе чекати».

Крім цього, у поляків можна повчитися прозорої діяльності влади, адже жодне важливе рішення не приймається без попередніх консультацій з мешканцями, які можуть бути як у формі громадських обговорень, анкетування, місцевих референдумів, так і у вигляді письмових пропозицій.

«Досвід Польщі показав, що Україна, впроваджуючи проект децентралізації влади та розвиваючи громадянське суспільство, рухається у правильному напрямі, і вже через кілька років (а в Польщі успішні сьогодні організації працювали не менше 5 років) Україна стане гідним членом Європейського Союзу», – підсумувала свої враження від поїздки начальник організаційного відділу Бурштинської міської ради Олена Кравчишин.

Наступний етап – напрацювання концепції розвитку Бурштина та її втілення у співпраці місцевого самоврядування і третього сектору.

Поїздка здійснена у рамках проекту «Співпраця місцевих органів влади та НГО – просування польського досвіду місцевої демократії в Україні», що реалізовується Гельсинським фондом прав людини (Польща) у співпраці з українськими партнерами – ГО «MART», ГС «Освітній дім прав людини в Чернігові», Всеукраїнська освітня програма «Розуміємо права людини».

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено