Презентували енергетичний аудит Бурштинської центральної міської лікарні

Презентували енергетичний аудит Бурштинської центральної міської лікарні

Презентация PowerPoint50 років існування і функціонування Бурштинської тепер вже центральної міської лікарні даються взанки. Попри постійну модернізацію обладнання та підвищення кваліфікації медперсоналу вже довгий час керівництво закладу турбує зношеність мереж та споруд. Особливо це стосується корпусу поліклініки. Щороку маємо інформацію про пориви систем водо-теплопостачання, заміну труб та ремонт насосів, й іншого роду проблеми.
Місто завжди намагалось допомагати лікарні, дофінансовувати роботи. Не залишалась осторонь й станція, котра завжди підкладала плече допомоги.
Проте часткоий та поточний ремонти не можуть забезпечити того повноцінного ефекту, котрого прагнуть не тільки представники влади, а й прості пацієнті лікарні.
З приходом на станцію нового інвестора у БуТЕС ДТЕК із містом розпочалась нова віха спрівпраці. Співпраці на засадах партнерських стратегій. Саме у рамках минулорічної стратегії співпраці було виділено кошти на проведення енергетичного аудиту корпусів лікарні. Адже не секрет, що саме енергетична складова займає левову частку витрат лікарні. Особливо взимку.
Спеціальною комісією було відібрано для виконання аудиту компанію «АДАМСОН» з Івано-Франківська. Спеціалісти компанії більше двох місяців проводили дослідження, яке пізніше виклали у 60-сторінковій праці, котру надали у розпорядження комісії, керівництва лікарні та міської ради.
Окрім цього була складена своєрідна презентація, з основними тезами котрої тут вас і познайомимо.
Отож: фото втрат енергії ви можете побачити на картинці. За висновками компанії: всі будівлі КО Бурштинська міська центральна лікарня відносяться до низьких класів енергоефективності E, F; основні тепловтрати будівель – крізь зовнішні стіни та інфільтрацію зовнішнього повітря; помітна аварійність та неефективність внутрішньої системи теплопостачання; дається взнаки відсутність примусової вентиляції харчоблока та пральні; лічильниками обліковується 70 % спожитої теплоенергії; негативною є відсутність повноцінно функціонуючого відділу енергоменеджменту.
Щоб уникнути незапланованих втрат енергії компанія пропонує: провести модернізацію внутрішньої системи теплопостачання (заміна металевих трубопроводів на пластикові, утеплення труб, заміна чавунних радіаторів та регістрів на алюмінієві секційні та стальні радіатори, встановлення тепловідбивних екранів, установка балансувальних клапанів, установка терморегуляторів, заміна гідроелеваторів на високоефективні індивідуальні теплові пункти, встановлення погодозалежної автоматики з можливістю зниження подачі тепла в неробочий час), термомодернізацію будівель (заміна старих дерев’яних вікон, зовнішніх дверей та воріт, утеплення зовнішніх стін, гідроізоляція та утеплення фундаменту, утеплення перекриття горища та суміщеного покриття), оновлення вентилаційних систем, заміну ламп освітлення на діодні.
Загальна вартість впровадження усіх запропонованих заходів – біль 12 мільйонів гривень, а окупність такого проекту – від п’яти (на освітленні) до 48 років (утеплення перекриття). Такі великі терміни окупності пояснюються, як було зазначено на презентації, дуже низькими тарифами на теплопостачання у Бурштині. Як зазначив спеціаліст компанії, вартість тепла у Бурштині одна з найнижчих по Україні.
Власне, хто бажає більш детально ознайомитись із цифрами та особливостями термомодернізації лікарні – може завжди завітати до спеціалістів у котрих є звіт компанії.
Проте вже давно в нашій державі є дуже актуальною фраза: «робити щось треба», хоча б частково, хоча б місцями. А то, як зазначив головний лікар КО Сергій Сопільняк, сьогодні немає гарантій, що лікарня нормально увійде в опалювальний сезон.

Джерело “Бурштинський вісник
Опубліковано 18.08.2016 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено