Останні дні літа сповнені турботами для абсолютно всіх батьків, адже зібрати дітей до школи – справа нелегка, враховуючи шалений ріст цін на канцелярське приладдя та речі шкільного вжитку. Наша газета вирішила дізнатися, скільки коштуватимуть збори бурштинського школяра.
Найважче, звичайно, доводиться батькам першокласників, адже дитині потрібно все – від ручки до шкільної форми. А що вже казати про галстук, пару святкових бантиків чи першовересневий букет? Отож, щоб з’ясувати, у скільки обійдеться підготовка дитини до навчального року та осягнути весь обсяг передшкільних клопотів, ми вирушили в крамниці міста з простеньким, як здалось на перший погляд, списком.
Труднощі виникли уже при огляді шкільної форми: найпростіший синтетичний варіант коштує майже 400 гривень, за спортивні костюми також просять від 400 грн. Взуття – класичне, спортивне, змінне – бурштинці обирали залежно від можливостей гаманця та все-таки з метою заощадити. А ось до вибору шкільного наплічника матусі поставились з усією відповідальністю, бо найпростіший рюкзак коштує 350 гривень. Щоб наповнити портфель шкільним приладдям, доведеться викласти ще майже тисячу гривень. Отож, нехитрий підрахунок шкільного набору – мінімум 3000 гривень, це якщо дуже постаратися. Ситуація непроста, адже дешевий товар часто сумнівної якості, тому для шкільних покупок батьки стараються відкласти не одну зарплату.
Саме це підтвердила пані Тетяна, мама другокласниці Софійки:
– Якщо зважати на якість товару, то на все треба 3-4 тисячі гривень, тобто місячної платні простої українки не вистачить…
– Я стараюсь придбати «шкільного кошика» заздалегідь, поступово, при цьому купую багато вживаних речей, наприклад, шкільну і спортивну форму чи взуття. Так економніше, адже у мене трійко дівчаток. – Розповідає пані Ірина.
Отож, останні літні дні у Бурштині видаються доволі сумними і для батьків, і для їхніх чад. Якщо перші не бажають витрачати тисячі гривень на шкільне приладдя, останні не хочуть прощатися з відпочинком. Восьмикласниці Ніна та Оля зізнались, що не встигли відпочити за літні канікули. Саме дівчата навели на несподівану думку, що однією найнеобхідніших речей для сучасного школяра є мобільний телефон або планшет. На думку учениць, ґаджети полегшують навчальний процес, але ними треба користуватись як допоміжним матеріалом, а не як шпаргалкою. Втім, такої думки не всі школярі, наприклад, хлопчаки-шестикласники обов’язково візьмуть на уроки «мобілку»: щоб списувати.
Про витрати старшокласників говоримо з школярками Яриною та Олександрою. Дівчата самі контролювали покупки, старались заощадити:
– Витратили 500 гривень на канцтовари, а ще треба врахувати одяг. – Розповіла Ярина.
– Ми в «шкільний кошторис» заклали ще і підготування до майбутнього ЗНО. – Додає Олександра. – Адже репетитори за урок беруть майже 100 гривень. А ще лякає усвідомлення того, що в стінах рідної школи ми ще рік-другий, і треба буде йти вчитись далі.
Дівчата не встигли відпочити влітку, бо підробляли на канікулах:
– Не хотіли на плечі батьків класти ще й ці витрати, адже їм і так нелегко, тому планували шкільний бюджет самі. Під час уроків не обійтись і без хорошого телефону чи планшета, адже задають багато творів, які легше знайти в інтернеті, аніж в бібліотеці…
Тетяна Зарецька
Джерело “Бурштинський вісник“
Опубліковано 07.09.2016 року