СКМ, ДТЕК і Держагентство з енергозбереження та енергоефективності підписали Меморандум про співпрацю

СКМ, ДТЕК і Держагентство з енергозбереження та енергоефективності підписали Меморандум про співпрацю

17 вересня між компаніями СКМ, ДТЕК і Державним агентством з енергозбереження та енергоефективності вперше було підписано Меморандум про співпрацю з розробки Рейтингу енергоефективності регіонів України Ukrainian Energy Index (UEI).

Рейтинг відображає ефективність використання енергоресурсів за галузями в кожній області України й порівнює їх з аналогічними показниками країн Європейського союзу. Аналіз та оцінювання буде проведено в 10 галузях переробної та добувної промисловості, сільського господарства, будівництві, сферах послуг та житлово-комунального господарства.

«Це важливий і потрібний документ, як для уряду, так і суспільства загалом. Оскільки кожен житель будь-якого регіону України отримає можливість дізнатися, яке місце посідає його область у Рейтингу енергоефективності регіонів України. Для уряду або фахівців цієї сфери розробка Рейтингу дозволить краще розуміти ситуацію у сфері енергоефективності, і, відповідно визначати напрями та механізми підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів в Україні, — пояснив голова Держенергоефективності Сергій Савчук і додав, що рейтингування — це проведення аудиту, який буде стимулювати підвищення енергоефективності в областях. «Гадаю, що жодна з областей не захоче перебувати на останній сходинці в рейтингу енергозбереження в такий скрутний для України час».

«Для сталого розвитку та бізнесу Групи СКМ і країни необхідно ефективно витрачати енергію. Зараз Україна далека від європейських показників і є енергетичним марнотратом: йдеться про сотні мільйонів доларів на рік у масштабах країни, — сказала Наталя Ємченко, директор зі зв’язків із громадськістю та комунікацій СКМ. — Адже енергоефективність та енергозбереження — це прямий шлях до підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому й зовнішньому ринках, до підвищення енергонезалежності країни. Рейтинг — це, по суті, високорівневий аудит, котрий покаже, який в України потенціал для енергозбереження, яка динаміка, хто лідери з енергоефективності. Рейтинг — важливий крок на цьому шляху. І це — перший крок до підготовки з реалізації програми з енергоефективності в масштабах усієї країни».

«ДТЕК як ніхто знає, наскільки важливою є енергоефективність — особливо зараз, коли країна проходить важку енергетичну кризу, — зазначила Тетяна Оверіна, директор ДТЕК Енерго з регіональної політики. — Ми запроваджуємо заходи з енергоефективності в себе на підприємствах і реалізуємо соціальні проекти за цим напрямом на територіях діяльності бізнесу з 2007 року. За цей період, станом на сьогодні, ДТЕК інвестував в енергоефективність 104 млн грн. Експерти нашої компанії будуть раді поділитися своїм досвідом і вкласти частину своєї енергії, знань і сил у проект зі складання рейтингу енергоефективності регіонів. Ми віримо в потенціал України, ми бачимо перспективи, працюючи у промислових регіонах, і переконані, що спільними зусиллями, маючи ясну мету й розуміння, куди нам потрібно прагнути, зможемо зробити нашу країну по-справжньому незалежною».

Методика складання Рейтингу Ukrainian Energy Index базується на методології Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). Працювати над рейтингом будуть фахівці компанії ДТЕК і Держенергоефективності. Для забезпечення прозорості та об’єктивності результатів рейтингу буде сформовано Експертну раду, до якої увійдуть громадські діячі, експерти в галузі енергетики, енергоефективності, а також представники громадських організацій та галузевих об’єднань, зацікавлені в розв’язанні завдань, поставлених у межах проекту.

Вперше рейтинг UEI проводитиметься спільно СКМ, ДТЕК і Держагентством з енергозбереження та енергоефективності України.

Результати рейтингу заплановано представити в листопаді цього року.

Нагадаємо, компанія СКМ проводить Рейтинг енергоефективності регіонів України Ukrainian Energy Index з 2011 року. За посиланнями можна ознайомитися з результатами 2011, 2012 і 2013 років. Веб-сайт Рейтингу енергоефективності — http://energy-index.scm.com.ua

Департамент із корпоративних комунікацій ДТЕК

Опубліковано: 17.09.2015

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено