Спільна робота в інтересах дітей

Спільна робота в інтересах дітей

Сьогодні в приміщенні служби у справах дітей Бурштинської  міської ради відбулася спільна зустріч з працівниками Галицького районного сектору з питань пробації  та відділу Бурштинського бюро правової допомоги Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Під час зустрічі обговорювалися питання реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх та захисту законних прав та інтересів дітей.

Начальник Галицького районного сектору з питань пробації Собецька Оксана Володимирівна ознайомила присутніх із загальними положеннями Закону України «Про пробацію». Даний Закон розповсюджується на усіх правопорушників, до яких застосовується пробація, незалежно від віку. З огляду на це метою пробації щодо неповнолітніх є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених неповнолітніх, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує неповнолітніх обвинувачених , з метою прийняття судом рішення  про міру їхньої відповідальності.

Доречно наголосити, що пробація спрямована на забезпечення неповнолітнім правопорушникам нормального фізичного і психічного розвитку, профілактику агресивної поведінки, мотивацію позитивних змін особистості та поліпшення соціальних стосунків, та здійснюється органом пробації спільно з службами у справах дітей, спеціальними установами та закладами, що здійснюють їх соціальний захист і профілактику правопорушень з урахуванням вікових та психологічних особливостей неповнолітніх.

Начальник служби у справах дітей Козар Світлана Олексіївна зазначила, що згідно цього Закону у здійсненні соціального захисту і профілактики правопорушень серед дітей беруть участь у межах своєї компетенції не тільки служби у справах дітей, але й  інші органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, окремі громадяни. Позитивним є те, що підготовка досудових звітів щодо неповнолітніх обвинувачених згідно нового Закону проводиться службою у справах дітей спільно з органом пробації.

В обговоренні даної теми взяла участь провідний спеціаліст Бурштинського бюро правової допомоги Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Виваль Оксана Володимирівна, яка зазначила що діти-сироти, діти, які позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвою насильства в сім’ї  (через опікунів/піклувальників, батьків) та діти, що потрапили до числа правопорушників можуть отримати безоплатну правову допомогу.

Була підтримана пропозиція щодо проведення таких зустрічей щомісяця для обміну досвідом та подальшої співпраці.

IMG_5642

Служба у справах дітей Бурштинської міської ради
Опубліковано 21.08.2017 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено