Сплата єдиного внеску до Пенсійного фонду – основа для призначення майбутньої пенсії

Сплата єдиного внеску до Пенсійного фонду – основа для призначення майбутньої пенсії

news-image
З початку року від страхувальників Прикарпаття надійшло понад 2,3 млрд гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 757 млн гривень більше ніж минулоріч, незважаючи на те, що відбулось зменшення ставки ЄСВ майже у два рази. Про це повідомила начальник головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

За словами керівника служби, питання сплати єдиного внеску до Пенсійного фонду є на постійному контролі податківців. З цією метою органами ДФС області проводиться комплекс заходів спрямованих на забезпечення сплати, недопущення виникнення та погашення податкового боргу з ЄСВ. Зокрема, проводиться роз’яснювальна робота з роботодавцями щодо підвищення рівня оплати праці, недопущення її виплати у «конвертах» та легалізації найманих працівників. Також активізовано співпрацю з відповідними державними органами та здійснюється обмін аналітичною інформацією про можливі порушення при виплаті заробітної плати. З метою посилення роботи в даному напрямку в області підписана і діє тристороння Угода про співпрацю між управлінням Держпраці в області, головним управлінням ДФС в області та головним управлінням Пенсійного фонду України.

Однак, як зазначила Ірина Столярик, не всі страхувальники виконують взяте зобов’язання щодо сплати внесків до Пенсійного фонду. На сьогодні борг зі сплати єдиного внеску становить 57,6 млн гривень. Зокрема, юридичні особи боргують – 32,3 млн гривень, фізичні особи-підприємці – 25,3 млн гривень. Найбільше таких боржників у м.Івано-Франківську, Коломийському, Косівському, Калуському, Тисменицькому, Рогатинському та Надвірнянському районах.

«Щоб не сплачувати єдиний внесок окремі роботодавці мінімізують сплату податків і внесків шляхом переведення працівників на півставки, неповний робочий день чи не оформляють своїх працівників згідно вимог трудового законодавства, а також виплачують заробітну плату у «конвертах», – зазначила Ірина Столярик. -Тим самим такі роботодавці обмежують права своїх найманих працівників, позбавляють їх соціального захисту та одержання фактично заробленого розміру пенсії або взагалі позбавляють права на її отримання».

За словами керівника відомства, для удосконалення механізму роботи в частині погашення заборгованості з ЄСВ налагоджено співпрацю з органами Державної виконавчої служби в області та Прокуратури. Так, з початку року податківцями надіслано до органів державної виконавчої служби 1404 вимоги про сплату боргу з ЄСВ,  за виконавчими документами забезпечено стягнення на суму 3,9 млн гривень.

Ірина Столярик звертає увагу роботодавців на необхідності повноти та своєчасності сплати нарахованих та заборгованих сум єдиного внеску, оскільки від сплати цих внесків залежить стабільне надходження до Пенсійного фонду, страховий стаж найманих працівників та їх пенсійне забезпечення.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 02.10.2017 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено