Система захисту прав дитини в Україні має відповідати європейським стандартам – Микола Кулеба

Система захисту прав дитини в Україні має відповідати європейським стандартам – Микола Кулеба

news-imageПід час робочої зустрічі Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби з представниками Міжнародного дитячого благодійного фонду Lumos Fundation Moldova обговорювалось питання створення системи захисту дитини в Україні з урахуванням кращих світових практик.

Європейські експерти презентували досвід Молдови з деінституціалізації. Протягом 8 років, завдяки роботі фонду з деінституціалізації, кількість дітей, які перебувають в інтернатних закладах вдалось зменшити із 11500 ( в 2007 році) до 1972 (в 2015 році). Досягнення таких результатів відбувалось поступово та включало низку етапів:  проведення багатопрофільної оцінки ситуації по кожній дитині з метою виявлення дітей, яких можна реінтегрувати в сім’ю; проведення  комплексної оцінки ситуації в сім’ї дитини з метою виявлення її потреб; розробка для кожної дитини індивідуального плану по розміщенню; реінтеграція дитини в біологічну сім’ю чи інші сімейні форми виховання (прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу; супроводження та підтримка сім’ї в процесі реалізації індивідуального плану допомоги.

Директор Міжнародного дитячого благодійного фонду Lumos Fundation Moldova Ірина Маланчук розповіла, що паралельно із зазначеними процесами відбувалась робота зі спеціалістами: оцінка працівників інтернатних закладів, їх навчання та підтримка, перекваліфікація спеціалістів та їх переведення в нові соціальні та освітні послуги.

Окрім того, міжнародні експерти підтвердили – вагомим фактором для успішної деінституціалізації є розвиток інклюзивної освіти, інтеграція дітей з інвалідністю в систему освіти.

«У 2010 році у Молдові тільки 8% дітей із інвалідністю навчались в загальноосвітніх інклюзивних школах. Станом на 2015 рік цей показник вже сягав майже 60%», –  повідомила Ірина Маланчук.

Проаналізувавши досвід роботи Міжнародного дитячого благодійного фонду Lumos Fundation Moldova в сфері деінституціалізації, Уповноважений Президента з прав дитини зазначив, що напрацьовані моделі реформування інтернатних закладів варто адаптувати до українських реалій та використовувати в процесі реформування інтернатних закладів України.

Микола Кулеба вважає перенаправлення та використання фінансів важливим фактором в процесі деінституціалізації. Зокрема, в процесі реформування інтернатних закладів в Молдові було здійснено переведення фінансування з центрального на місцевий рівень, проведено оцінку витрат на утримання інтернатних закладів та на створення нових послуг, перенаправленно фінансові ресурси від інтернатних закладів до нових послуг.

«Система захисту прав дитини в Україні має відповідати європейським стандартам. Так, для успішного проведення деінституціалізації в Україні необхідно насамперед діяти злагоджено, мати єдине розуміння мети та способу реформування інтернатних закладів. В цьому плані надзвичайно цінною є співпраця з міжнародними організаціями, а також ефективна взаємодія усіх міністерств та громадських організацій для напрацювання спільного бачення процесу деінституціалізації», – зазначив Микола Кулеба.

Уповноважений повідомив, що в Україні процес деінституціалізації формально мав розпочатись ще 10 років тому, але тільки зараз є політична воля на впровадження реальних змін в цьому напрямку. Важливо вибудувати такий механізм реформування інтернатних закладів, реалізація якого дозволить максимально забезпечити проживання дітей в сімейних формах виховання.

За підсумками зустрічі сторони домовились про подальшу співпрацю та розробку спільного плану дій  для  ефективної реалізації реформи інтернатних закладів в Україні.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 14.04.2016 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено