У порядку надання субсидій – знову зміни

У порядку надання субсидій – знову зміни

Стосуються вони періоду, розміру і переліку доходів, а також невикористаних сум на оплату опалення.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів від 27 квітня 2016 року №319 внесено ряд змін до Порядку надання житлових субсидій. Ці зміни вступили в дію з травня 2016 року.
Вибирай: пільга чи субсидія
Так, громадянам, які мають пільги на оплату комунальних послуг, а це учасники війни, діти війни, учасники бойових дій, багатодітні сім’ї й ін., доведеться вибирати між пільгою і субсидією. З травня їм надаватиметься або субсидія, або пільга. Раніше цим категоріям субсидія розраховувалася з урахуванням пільг.
Зміни торкнулися і періоду, за який подається дохід для призначення субсидії. Зокрема, виключено норму щодо можливості призначення субсидії на підставі доходів за три місяці. Тепер береться до уваги тільки дохід за календарний рік, тобто з січня по грудень.

 

Дохід для непрацюючих подвоїли

Для окремих категорій збільшено також розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу. Найперше ця норма стосується фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку. Так, для І групи – це 2 прожиткові мінімуми для працездатних осіб (раніше був один), для ІІ групи – 3 прожиткові мінімуми для працездатних осіб (раніше було 2), для ІІІ групи – 4 прожиткові мінімуми для працездатних осіб (раніше було 3). З травня прожитковий мінімум становить 1450 гривень.
Дохід на рівні двох прожиткових мінімумів, тобто в розмірі 2900 гривень, також враховується до сукупного доходу працездатних осіб, які не працюють і середньомісячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму. Нагадаємо, що раніше цій категорії при призначенні субсидій рахували лише один мінімум.
Один прожитковий мінімум для працездатних осіб враховується до сукупного доходу і повнолітніх студентів денної форми навчання, які мають батьків, але зареєстровані у помешканні самі і не отримують стипендію. Щоправда, вони відтепер також мають право звернутися за субсидією.
Стосуються ці зміни й осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості і не отримують допомогу по безробіттю і в яких середньомісячний дохід менший від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Таким особам до сукупного доходу за кожний місяць теж враховуватимуть прожитковий мінімум, тобто 1450 гривень.
Також акцентуємо увагу, що з переліку осіб, до доходу яких враховуються фактичні розміри соціальних виплат, виключено громадян, які отримують допомогу по догляду за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку. Розмір їх сукупного доходу тепер буде братися на рівні двох прожиткових мінімумів, тобто 2900 гривень. Раніше ж враховувався фактичний розмір допомоги, яку вони отримували. До прикладу, у травні він становив лише 16 гривень 45 копійок.

 

Допомога на дітей-сиріт не входитиме до сукупного доходу
Також відзначаємо, що зміни торкнулися і переліку допомог, які не включатимуть до сукупного доходу. Це стосується кількох видів допомог. Зокрема, при призначенні субсидії до сукупного доходу сім’ї не враховуватиметься соціальна допомога на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та допомога внутрішньо переміщеним особам.
Держава дала – держава взяла
Одна зі змін у Порядку стосується невикористаних сум субсидії внаслідок економного споживання енергоресурсів. Зокрема, постановою передбачено, що після закінчення опалювального сезону виробники/виконавці послуг суми невикористаних субсидій на оплату опалення повернуть державі. Щоправда, частина невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год. електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення) зараховуватиметься як оплата послуги, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства на наступні розрахункові періоди.
Це означає не що інше, як те, що невикористаними сумами субсидій споживачі так і не зможуть скористатися в повному обсязі. По суті, із тих тисяч переплат за газ при нинішній його ціні громадянам фактично лишать тільки 680 гривень.

 

Платити доведеться за фактично спожите
Відповідно до нової постанови, громадяни, яким призначено субсидію, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. Раніше ж необхідно було сплачувати обов’язковий відсоток платежу. Це нововведення вигідне, зокрема, для деяких пенсіонерів, які, наприклад, споживали води фактично менше за норму, але змушені були платити більше. Те ж саме нерідко було і з оплатою за газ, коли нормативи на газ розраховувалися по кількості прописаних і площі, а насправді домогосподарства могли використати менше. Тепер вони платитимуть за фактично спожите.
Змінами до порядку призначення субсидій громадянам також надане право не підтверджувати довідками доходи, які вони зазначили в декларації, але інформація про які відсутня у державній фіскальній службі, Пенсійному фонді, фондах соціального страхування, у разі неможливості надати необхідні довідки. За таких обставин заявник додає письмове пояснення довільної форми, в якому вказує причини неподання довідок та зазначає розмір таких доходів. Дані доходи враховуються до сукупного доходу.
Також звераємо увагу на те, що у громадян є три шляхи для подачі заяв на призначення субсидії. Вони можуть особисто звернутися до відділу соціального захисту населення або ж надіслати заяву і декларацію поштою чи подати їх в електронному вигляді, у тому числі з використанням цифрового підпису.

Насамкінець наголошуємо, що громадянам, яким вже була призначена субсидія, повторно за нею звертатися не треба. Відділ соціального захисту самостійно здійснює збір інформації для призначення житлової субсидії на наступний період. Звернутись треба лише у випадку змін у складі сім’ї, зміни соціального статусу та в разі здійснення покупок на суму понад 50 тисяч гривень.

Відділ соціального захисту населення
Опубліковано 21.06.2016 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено