Уряд переглянув граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу для надання населенню пільг і житлових субсидій

Уряд переглянув граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу для надання населенню пільг і житлових субсидій

news-image8 серпня Кабінет міністрів України прийняв Постанову, що її проект на доручення прем’єр–міністра підготувало Міністерство соціальної політики, щодо перегляду встановлення граничних показників вартості твердого палива та скрапленого газу для надання населенню пільг і житлових субсидій.

Запропоновано встановити граничну ціну твердого палива на рівні 2000 гривень за 1 тонну твердого палива (це на 23,5% більше, ніж у попередньому році) та 200 гривень на один балон скрапленого газу. Загалом розмір субсидій зріс утричі, ніж було до цього. Зазначені соціальні гарантії, на відміну від інших, надаються готівкою.

«Для реалізації цього рішення необхідно збільшити розмір субвенції з державного бюджету на 1 млрд 300 млн грн, таким чином загальний обсяг складатиме 2,5 млрд грн», – обґрунтував міністр соціальної політики Андрій Рева.

За його словами, житлові субсидії розраховуються на рік, виходячи з вартості 2 тонн вугілля та 2-4 балонів скрапленого газу, залежно від складу сім’ї, а пільги – з вартості 1 тонни вугілля та 1 балону скрапленого газу. У 2016 році 1 тонна вугілля коштує 1532 грн 90 коп., 1 балон газу – 196 грн 50 коп.

«У першому півріччі 2016 року пільгами та субсидіями скористались понад 450 тисяч сімей, – зазначив Андрій Рева, – на ці цілі нараховано 760 млн грн. Але наразі, з огляду на збільшення граничної ціни твердого палива та скрапленого газу на надання пільг і субсидій, буде проведено донарахування відповідних показників для згаданих сімей. Видатки на збільшення соціальних гарантій забезпечуватимуться за рахунок перерозподілу коштів на надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, що накопичилися на рахунках підприємств – надавачів послуг за підсумками опалювального сезону 2015 – 2016 років, у зв’язку з невикористанням державних видатків та субсидій внаслідок теплої зими – близько 11 млрд грн».

Здебільшого згадані пільги та субсидії стосуються сільських мешканців.

«У тих селах, де є можливість використовувати й газ, і тверде паливо, субсидія надається за вибором, – каже Андрій Рева. – Якщо вартість твердого палива буде занижена, то селяни зможуть добирати субсидії на газ. І, що важливо – збільшення вартості субсидії на тверде паливо паралельно означає, що зменшуватиметься кількість людей, які використовуватимуть субсидії для газового опалення. Тобто ми будемо економити газовий ресурс, водночас, захистивши селян реальними коштами».

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 10.08.2016 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено