Вчимося жити по-європейски!

Вчимося жити по-європейски!

DSC_0554Тема енергозбереження на сьогоднішній день набула неабиякої популярності. І це не тільки тому, що від цього залежить наша особиста фінансова стабільність, але і економічна та політична незалежність нашої держави.

31 березня 2015 року в офісі Агенції місцевого економічного розвитку м. Бурштина в рамках проекту «Впровадження системи енергетичного менеджменту у місті Бурштин», що реалізовується за фінансової підтримки компанії ДТЕК, відбувся навчальний семінар, на якому представники ММГО “Екоклуб” Дмитро Сакалюк та Ілля Єременко навчали бюджетників економити енергію у підпорядкованих їм муніципальних закладах. Захід відбувався в інтерактивній формі. Присутні мали змогу дізнатися про найпростіші методи економії енергії; відновлювальні джерела енергії; способи та можливості залучення коштів для реалізації проектів з енергоефективності, які потребують капіталовкладень; отримали інформацію про донорські організації, які працюють в сфері екології; дізналися про основні принципи написання грантових заявок та розглянули типові помилки, яких допускаються грантошукачі тощо.

Одним із важливих етапів тренінгу було ознайомлення з програмою «Енергобаланс» та навчання по роботі з даним програмним продуктом. З 1 квітня 2015 року усі відповідальні особи, призначені керівниками відповідних закладів, повинні будуть вносити в програму щоденні покази лічильників електроенергії, гарячої та холодної води, теплової енергії, газу. За статистичними даними, в будівлях, де проводиться щоденний моніторинг енергоспоживання, рівень економії складає не менше 5%. Для підрахунку, ДНЗ №6 у січні 2012 спожив енергії на 36760 грн.

Отже, тільки контролюючи споживання енергії можна досягти економії майже в2000 грн. бюджетних коштів на місяць тільки по одному закладу.

Як зазначив Дмитро Сакалюк: «Нашою метою є не тільки економія коштів платників податків, тобто нас з вами. Ми повинні памятати, що чим більше ми використовуємо енергії, виробленої традиційним способом, тим більше в атмосферу викидається парникових газів, які зумовлюють зміну клімату і є небезпечними для нашого здоров’я. Ми просто зобов’язані навчитися раціонально використовувати енергію та навчити цьому наших дітей. Інакше наше майбутнє буде під загрозою».

Агенція місцевого економічного розвитку м. Бурштин

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено