Виплата соціальних стипендій пільговим категоріям студентів

Виплата соціальних стипендій пільговим категоріям студентів

28 грудня 2016 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів».
Відповідно до вказаної Постанови з 1 січня 2017 року призначення та виплата соціальних стипендій проводиться вищими навчальними закладами студентам (курсантам), які навчаються за денною формою за державним замовленням.
Управління соціального захисту населення забезпечують перерахування коштів вищим навчальним закладам для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам):
– до 1 вересня 2017 р. — відповідно до поданих вищими навчальними закладами списків студентів (курсантів), які мають право на отримання соціальних стипендій;
– з 1 вересня 2017 р. — відповідно до поданих вищими навчальними закладами списків студентів (курсантів), які мають право на отримання соціальних стипендій, після проведення звіряння відповідних даних з відомостями про таких осіб, що містяться в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги.
Право на соціальні стипендії мають наступні пільгові категорії студентів:
– діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
– особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
– шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки;
– особи, батьки яких є шахтарями, що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами І або ІІ групи;
– особи, які визнані учасниками бойових дій з числа учасників АТО та їхні діти;
– діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення АТО, бойових дій чи збройних конфліктів;
– діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадського протесту;
– діти, які є внутрішньо переміщеними особами.
Соціальна стипендія не призначається:
– студентам (курсантам), які отримують академічні стипендії;
– перебувають на державному утриманні (крім дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів (курсантів) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків);
– перебувають в академічній відпустці.
Соціальні стипендії призначаються вищими навчальними закладами з місяця звернення за її наданням та виплачується щомісяця.
Для студентів (курсантів) вищих навчальних закладів, які звернуться у період з січня по березень 2017 р. за наданням соціальних стипендій, зазначені стипендії призначаються з 1 січня 2017 р.
Соціальні стипендії призначаються у таких розмірах студентам: – вищих навчальних закладів I—II рівня акредитації – 750 гривень; -вищих навчальних закладів III—IV рівня акредитації, – 1000 гривень; – вищих навчальних закладів I—IV рівня акредитації з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів (курсантів) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, – 2 000 гривень.
Порядком визначено чіткий перелік документів, які надаватимуть вищі навчальні заклади для включення інформації до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги щодо студентів (курсантів), які мають право на одержання соціальної стипендії.

Відділ соціального захисту населення
Опубліковано 30.01.2017 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено