З 22 квітня набувають чинності нові умови провадження медичної практики та діяльності банків пуповинної крові

З 22 квітня набувають чинності нові умови провадження медичної практики та діяльності банків пуповинної крові

news-imageЗ 22 квітня 2016 року в Україні набувають чинності нові умови провадження медичної практики та діяльності банків пуповинної крові – це ще один важливий крок на шляху до дерегуляції підприємницької діяльності та наближення якісних медичних послуг до пацієнта.

Про їх особливості та переваги розповіли сьогодні під час прес-конференції в ІА Укрінформ начальник управління ліцензування та якості медичної допомоги МОЗ України Ігор Слонецький, заступник голови Комітету з медичного права Асоціації правників України Марина Слободніченко та представники приватного сектору медицини – генеральний директор медичної компанії «Іlaya» Олексій Шершньов та генеральний директор центру онкології «Кібер Клініка Спіженко» Олег Cпіженко.

«Нові ліцензійні умови визначені ухваленими Кабінетом Міністрів України постановами «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» та «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я». Вони стали реальністю завдяки плідній співпраці робочих груп, які сформувалися з представників Міністерства охорони здоров’я та бізнесу під керівництвом Першого заступника Міністра охорони здоров’я Олександри Павленко» – зазначив Ігор Слонецький.

Як конкретизувала Марина Слободніченко, Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» надає можливість відкривати медичну практику фізичним особам – підприємцям, що не мають медичної освіти, але разом з тим надає йому право створювати робочі місця та наймати лікарів за заявленою спеціальністю. Ця норма надасть можливість залучати інвестиції та розширить доступ до надання медичної допомоги у непрестижних регіонах. Також Постанова встановлює норми щодо якості надання медичної допомоги пацієнтам відповідно до стандартів та протоколів, затверджених МОЗ України, регламентує можливості для проведення медичних оглядів, містить положення, що регулюють момент спадкування медичної справи. Для суб’єкта господарювання важливо і те, що значно спрощується пакет необхідних документів для отримання ліцензії та й сама процедура її отримання. «Нові ліцензійні умови медичної практики набагато спрощують ведення бізнесу в Україні, що робить нашу державу інвестиційно привабливою, і як наслідок приватна медицина в Україні стане доступною для громадян», – підкреслила Марина Слободніченко.

Олексій Шершньов пояснив, що Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я» значно спрощує вимоги до провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, а саме: вилучено норму щодо проведення лабораторних досліджень лише одним суб’єктом, який отримав ліцензію на банк пуповинної крові; запропоновано надання можливості залучати на зазначені дослідження третіх осіб, які мають в своїй структурі такі лабораторії; вилучено норму, яка передбачала мінімальну площу (500 кв.м) для провадження господарської діяльності банків пуповинної крові.

На його думку, постанова нарешті створить конкуренцію на ринку клітинної терапії, що буде стимулювати розвиток галузі. «На сьогоднішній момент в Україні лише шість ліцензій на дану діяльність. Попередніми нормами отримати ліцензію на такий вид діяльності було практично неможливо. Нова постанова нарешті створить конкуренцію на ринку клітинної терапії, що буде стимулювати розвиток галузі, і більше того, ціни на послуги стануть більш доступними для пацієнтів. Для прикладу, ми через соціальний проект завдяки новим клітинним технологіям попередили ампутацію кінцівок для 50-ти бійців АТО і зекономили державі приблизно 200 млн грн. бюджетних коштів», – зауважив він.

На думку Олега Спіженка, ухвалення вищезазначених постанов Кабінету Міністрів України це величезний прорив для України з точки зору співпраці бізнесу та держави. «Вперше за всю історію незалежної України МОЗ запросив бізнес для роботи над новими умовами ліцензування. Діалог був дуже жвавий, дискусія точилася над кожним пунктом, тому що всі розуміли, що нам потім жити за цими ліцензійними умовами. Ми, як представники бізнесу, дуже вдячні МОЗ України та Олександрі Павленко за те, що нас було почуто», – підкреслив він.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 22.04.2016 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено