16 березня від ускладнень кору померла 9-річна дівчинка в Рівненській області. МОЗ України висловлює співчуття рідним.
Вперше Львівська область втратила своє антилідерство за рівнем захворюваності на кір. З 1 лютого рівень захворюваності в області щотижня зменшується в середньому на 10%. У Вінницькій області за 11-й тиждень зареєстрували майже в 2 рази менше нових випадків кору, ніж за попередній.
Саме в цих двох областях тривають спецоперації, щоби підвищити рівень охоплення щепленнями і зупинити поширення кору. Так, у Львівській області посилили заходи з імунізації дітей віком 6–18 років і зокрема у лютому пропущені щеплення отримав 19 671 школяр. На Вінниччині протягом лютого захистили від кору 11 848 людей.
Активно вакцинуються в Чернівецькій області: з початку року щеплення отримали понад 10 тисяч людей. Також в області ухвалили рішення не допускати до навчального процесу в закладах освіти невакцинованих проти кору дітей.
Внаслідок зростання рівня вакцинації у більшості областей щотижня фіксується все менше нових випадків кору. Водночас у шести регіонах показники зростають: у Київській, Хмельницькій, Тернопільській, Дніпропетровській та Харківській областях, а також м. Києві. Саме в Києві минулого тижня зафіксовано найбільше нових випадків кору.
З початку року від ускладнень кору померло одинадцять людей.
Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я закликає всіх дотримуватися календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.
Перевірити кількість вакцин можна у таблиці. Зауважте, що зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом, можна лише у комунальних («державних») закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу. Направляти на щеплення можуть сімейні лікарі, терапевти й педіатри.