Завдяки реалізації програми «Якісна вода–здорова громада» у Галицькому районі побудують водогін

Завдяки реалізації програми «Якісна вода–здорова громада» у Галицькому районі побудують водогін

news-image
Учора міський голова, Роксолана Джура, заступник міського голови Володимир Гулик, депутати Бурштинської міської ради сьомого скликання прийняли участь в «круглому столі», який відбувся в місті Галич, на тему: «Стан водних ресурсів та шляхи вирішення проблеми питного водопостачання, як елементу безпеки життєдіяльності Галицького району та міста Бурштин».

Участь у розмові взяли перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, народний депутат України Михайло Довбенко, голова Галицької райради Павло Андрусяк, голова райдержадміністрації Микола Попович, заступник голови Держводагенства України Павло Гвозденко, в. о. директора ДТЕК Бурштинська ТЕС Денис Шмигаль.

Розпочав захід голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування депутат обласної ради Андрій Левкович, який відзначив важливість засідання «круглого столу».

Марія Савка підкреслила, що відповідно до соціологічних опитувань, питання якості та кількості питної води – одна з найбільш хвилюючих проблем для мешканців краю.

«Ми переконані, що більшість жителів нашої області насамперед схвильовані екологічними питаннями, зокрема, це стосується забезпеченості якісною питною водою. Саме тому, вважаю, що ми на правильному шляху, адже сьогоднішній захід стане своєрідним стартом. А це дасть змогу в найближчі роки забезпечити жителів Галицького району питною водою», – зазначила Марія Савка.

Про дану проблему у районі розповів Павло Андрусяк. Він акцентував увагу на тому, що у селах відсутнє централізоване водопостачання. Зокрема, впродовж останніх років спостерігається тенденція зниження рівня ґрунтових вод. Як наслідок –  води у криницях не вистачає для задоволення всіх потреб населення.

Народний депутат України Михайло Довбенко зазначив, що екологічна проблема, яка спіткала жителів Галицького району, має досить широкий аспект. Він виокремив проблему забезпечення якісною питною водою в контексті здоров’я громадян та соціально-економічного розвитку.

«Наша тривога полягає не тільки в тому, що ми споглядаємо факт зниження підгрунтних вод, ми бачимо, що почали проявлятися негативні наслідки такої ситуації: забруднюється вода, яка подається для споживання людей, що призводить до певних захворювань. У критичній ситуації опинилися жителі міст Бурштин та Галич, а також 13 інших населених пунктів району. Оскільки проблема є комплексною, то тільки взаємоузгодженими діями зможемо її вирішити», – акцентував депутат.

Підсумовуючи засідання, було прийнято рішення щодо підготовки та реалізації програми «Якісна вода – здорова громада», відповідно до якої вже наступного року розпочнеться будівництво першої гілки водогону. Передуватиме цьому виготовлення проектно-кошторисної документації. Наразі, компанія ДТЕК вже виділила 135 тис. грн і оплатила виготовлення техніко-економічного обґрунтування проекту.

Варто заазначити, що захід відбувся з ініціативи Галицької районної ради, постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, Івано-Франківської торгово-промислової палати, АМЕР м. Бурштин, за сприяння народного депутата України Михайла Довбенка та ДТЕК Бурштинська ТЕС.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Опубліковано 26.10.2017 року

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено