Шановні учасники–ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС!
Не стихає відлуння Чорнобильських дзвонів, не втрачає своєї гіркоти слід, який залишила після себе страшна аварія на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС. Родюча чорнобильська земля стала «зоною», непридатною для життя місцевістю; 3,5 мільйони постраждалих від катастрофи та її наслідків, 10 відсотків території зазнала прямого радіаційного ураження, 160 тисяч людей було переселено у безпечні місця з Прип’яті та довколишніх районів.
Сім місяців 1986 року, протягом яких героїчними зусиллями та самовідданою мужньою працею сотень тисяч простих людей, які брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, вдалось приборкати вогнище радіації. В знак подяки за їх героїзм заснована дата 14 грудня як День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цього дня офіційно було повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.
Наслідки техногенної аварії, були б ще жахливішими, якби не мужність і жертовність тих людей, які вже у перші дні страшного лиха прибули на Чорнобильську АЕС і вступили у бій з невидимим ворогом – радіацією.
Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії, ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину шани всім, хто, рятуючи весь світ від ядерної небезпеки, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям.
Вірю, що жах чорнобильської катастрофи залишиться у минулому й ніколи не повториться, а Ваш величний подвиг додаватиме усім нам впевненості у завтрашньому дні. Висловлюю щирі слова вдячності всім учасникам-ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС і зичу Вам міцного здоров’я, мирного неба, сімейного затишку, шани і щирої поваги від людей та довгих років життя!
З повагою, міський голова Роксолана Джура