Що таке кліщовий енцефаліт?

На вулиці теплі дні, вихідні відпочинок, а отже є можливість принести кліща на собі. Кількість випадків укусів кліщів не є рідкістю, особливо серед дитячого населення.

Кліщовий енцефаліт– це захворювання, що викликається вірусом. Цей вірус поширюється через укуси інфікованих кліщів. Згідно даних Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) щорічно в світі фіксується від 10 до 12 тисяч випадків захворювання. Здебільшого укус кліща минає безсимптомно. Період від укусу до перших клінічних проявів становить 7-14 днів і супроводжується загальними симптомами застуди такі як температура близько 38, лихоманка, головний біль, збільшення лімфовузлів, біль у шиї. Найнебезпечнішим наслідком укусу кліща є розвиток кліщового енцефаліту, що може призвести до паралічу, незворотних ускладнень або смерті (приблизно 1% випадків), причому важкість перебігу захворювання зростає з віком пацієнта.

На даний час специфічного лікування кліщового енцефаліту не існує, але є методи запобігання та профілактики розвитку кліщового енцефаліту. Найефективнішим методом для захисту себе вважається вакцинація. В Україні вона не входить у календар щеплень. Первинна імунізація включає 4 планові щеплення і ще також існує екстрена вакцинація 2-ма дозами.

Як вберегти себе від укусу кліща? Найперше це зручний одяг, який максимально закриває тіло. Використання спеціальних спреїв для відлякування кліщів. Обирайте для відпочинку місця без високої трави. Після прогулянки необхідно повністю оглянути себе, дитину і тварин.

Що ж робити якщо кліщ все ж таки вкусив? Необхідно видалити його якнайшвидше, якщо немає можливості отримати кваліфіковану допомогу, проводимо видалення самостійно. Видаленого кліща тримаємо у закритій ємності для можливої діагностики при наростанні негативної симптоматики.

Після прогулянки якнайшвидше оглядаємо себе, адже як тільки кліщ знаходить «жертву», він не встигає одразу вчепитися у зручному місці, а може деякий час перебувати на тілі до моменту укуса. Нехай літо приносить тільки позитивні емоції.

 

 

 

Лікар інтерн відділення епідеміологічного

нагляду (спостереження) та профілактики

інфекційних захворювань                                         Іван БЛАЖІВСЬКИЙ

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2024. Всі права захищено