НБУ ввів в обіг монету, присвячену проголошенню Акта Злуки.

НБУ ввів в обіг монету, присвячену проголошенню Акта Злуки.

До 100-річчя проголошення Акта Злуки Національний банк України випустив пам’ятну монетну з нейзильберу номіналом 5 гривень.В обіг її введено 17 сiчня 2019 року.

Тираж монети становить 40 тисяч.

Монета присвячена урочистому проголошенню акта про об`єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу. 22 січня 1919 року в урочистій обстановці на Софійському майдані в Києві відбулася подія, що стала підсумком відповідного підготовчого процесу, – було проголошено Акт Злуки, акт об`єднання українських земель, у якому зазначалося, що віднині український народ, звільнений могутнім поривом власних сил, має змогу об`єднати зусилля всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну Українську державу на добро і щастя українського народу.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; у центрі на дзеркальному тлі шрифтова композиція із абревіатур УНР/ЗУНР, літери яких декоровані характерними орнаментами; унизу на матовому тлі номінал 5 ГРИВЕНЬ, по боках від якого стилізований рослинний орнамент, рік карбування монети 2019 (унизу); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч на дзеркальному тлі).

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено фрагмент Акта Злуки: ОДНИНІ/ВОЄДИНО ЗЛИВАЮТЬСЯ/СТОЛІТТЯМ ОДІРВАНІ/ОДНА ВІД ОДНОЇ/ЧАСТИНИ ЄДИНОЇ УКРАЇНИ -/ ЗАХІДНО-УКРАЇНСЬКА/ НАРОДНА РЕСПУБЛІКА/ (ГАЛИЧИНА, БУКОВИНА/ І УГОРСЬКА УКРАЇНА)/ І НАДДНІПРЯНСЬКА/ВЕЛИКА УКРАЇНА./ ЗДІЙСНИЛИСЬ/ ВІКОВІЧНІ МІРЇ,/ЯКИМИ ЖИЛИ/І ЗА ЯКІ УМИРАЛИ/КРАЩІ СИНИ/ УКРАЇНИ. Латентним зображенням на тексті проглядається зображення Тризуба. Ліворуч і праворуч від напису розміщено медальони із зображеннями символів земель: лева – Західної України (ліворуч) та Архангела Михаїла – центральної України (праворуч), від яких угору йде стилізований рослинний орнамент у вигляді лаврових галузок, унизу напис півколом 100 РОКІВ АКТУ ЗЛУКИ.

Художник: Таран Володимир , Харук Олександр , Харук Сергій.

Скульптор:  аверс: Дем`яненко Володимир  реверс: програмне моделювання:Андріянов Віталій.

 

Поділитися статтею

Залиште свій коментар

Бурштинська міська рада


Контакти

вул. Січових Стрільців,4 м. Бурштин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, Україна, 77111

Графік роботи:

понеділок: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-13:00
вівторок-четвер: 08:00-17:15
обідня перерва – 12:00-12:45
п’ятниця: 08:00-15:00
обідня перерва – 12:00-12:45
Субота – неділя: вихідний

Бурштинська міська рада © 2023. Всі права захищено